انتقاد شدید از وزیر دفاع آمریکا بابت عدم اعلام بستری شدن

مقامات ارشد دولتی و نظامی آمریکا که در بیمارستان بستری می‌شوند، معمولاً طی 24 ساعت در این باره بیانیه‌ای صادر می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری‌خواهان به شدت لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، که بستری شدن خود در بیمارستان را به جو بایدن، رئیس‌جمهوری این کشور اطلاع نداده بود، را مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، آستین در روز سال نو به دلیل عوارض ناشی از عمل جراحی در بیمارستان بستری شد، اما به بایدن اطلاع نداد، تا اینکه جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز 4 ژانویه این موضوع را به بایدن اطلاع داد.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، با توصیف عمل آستین تحت عنوان «ترک وظیفه»، آن را «کاملا غیرقابل قبول» خواند و گفت معتقد است مردم آمریکا حق دارند از وضعیت سلامتی وزیر دفاع این کشور آگاه شوند.

سناتور راجر ویکر، بالاترین مقام جمهوری‌خواه در کمیته نیروهای مسلح سنا، نیز پنهان نگه داشتن اطلاعات بستری شدن آستین را «غیرقابل قبول» خواند، و گفت به نظر می‌رسد که وزارت دفاع «عمدا» این موضوع را پنهان نگه داشته است.

ویکر گفت که طبق دستورالعمل 5 U.S.C. 3349، دولت بایدن باید جای خالی وزیر خود را گزارش می‌کرد، و افزود عدم شفافیت درباره بستری شدن آستین در بیمارستان اعتماد به دولت بایدن را از بین می‌برد.

به گفته ‌سی‌ان‌ان، آستین اخیرا وظایف خود را از سر گرفته است، و به گفته یکی از مقامات کاخ سفید، او شامگاه شنبه با رئیس‌جمهوری صحبت کرده است، و بایدن گفته که به وزیر دفاع «اعتماد کامل» دارد و مشتاقانه منتظر بازگشت او به «پنتاگون» است.

آستین در بیانیه‌ای به نگرانی رسانه‌ها درباره عدم شفافیت خود اذعان کرد و متعهد شد که از این به بعد شفاف‌تر عمل کند. با این حال، او برای عدم اطلاع رسانی به موقع خود عذرخواهی نکرد. مقامات ارشد دولتی و نظامی آمریکا که در بیمارستان بستری می‌شوند، معمولاً طی 24 ساعت در این باره بیانیه‌ای صادر می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید