شدیدترین جنگ لفظی میان بایدن و ترامپ قبل از کارزار انتخاباتی

محبوبیت بایدن به شکل قابل توجهی کاهش یافته و برخی از طرفدارانش او را به شکست در برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و حماس در نوار غزه متهم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فضای ملتهب و جنگ لفظی شدید میان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ رقیب سرسخت او از هم‌اکنون تا 5 نوامبر 2024، تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، شدت گرفته است.
بایدن شامگاه جمعه 15 دی برای نخستین‌بار در شدیدترین حمله خود، کار را به جایی رساند که ترامپ را فردی «نازی و دیکتاتور» توصیف کرد و گفت «سخنرانی‌هایش یادآور سخنرانی‌های نازی‌هاست.»
بایدن همچنین در سخنرانی خود در نزدیکی ولی فورج در پنسیلوانیا، از اماکن تاریخی و یکی از اردوگاه‌های اصلی ارتش در طول جنگ استقلال، ترامپ را تهدیدی برای کشور دانست.
او در مقام تمسخر ترامپ و هوادارانش افزود: «ترامپ و حامیانش به استفاده از خشونت سیاسی اکتفا نکرده، بلکه آن را تبدیل به سوژه‌ای برای خنده می‌کنند».

واکنش ترامپ

ترامپ هم که به‌رغم روبروبودن با 4 پرونده جنایی، در صدد بازگشت به کاخ سفید است، در واکنش به این حملات، اتهامات رئیس جمهوری دموکرات 81 ساله علیه خود را «بی‌اساس و رقت‌‌انگیز» خواند.
او ضمن توصیف بایدن به‌عنوان «کلاهبردار، بی‌عرضه، ناتوان و مردد»، او را «بدترین رئیس جمهوری در تاریخ کشور» توصیف کرد و بار دیگر بایدن را « جو خواب‌آلود» لقب داد.
این صحنه حاکی از رویدادهای داغی است که در انتظار عموم مردم آمریکا و حامیان نامزدهای انتخاباتی است، خصوصا که به گزارش «فرانس‌پرس»، بایدن طبق نظرسنجی‌های اخیر با اختلاف کمی از ترامپ عقب است.
این دو نامزد، هفته‌های بسیار دشواری را پیش رو دارند به طوری که ترامپ با پیگردهای متعدد قضایی روبرو است و بایدن نیز درگیر پیآمدهای پرونده‌های قضایی پسرش هانتر است.
علاوه براین، محبوبیت بایدن به شکل قابل توجهی کاهش یافته و برخی از طرفدارانش او را به شکست در برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و حماس در نوار غزه متهم می‌کنند که تا این لحظه، بیش از 23 هزار کشته فلسطینی اکثرا زنان و کودکان برجای گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید