مقام ارشد شورای امنیت ملی آمریکا: جنگ غزه شاید تا پایان 2024 ادامه یابد

مک‌گرک: ایالات متحده در واقع از نیات اسرائیل آگاه نیست، اگرچه اطلاعات اطلاعاتی در مورد رفتار جنگی اسرائیل جمع آوری کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برت مک‌گرک، مقام ارشد امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا گفته جنگ غزه ممکن است تا پایان سال 2024 ادامه یابد.

این مقام ارشد دولت آمریکا همچنین در جریان یک نشست رسانه‌ای از طریق اپلیکیشن زوم با تعدادی از کارشناسان و تحلیلگران گفت که «کاخ سفید نمی‌داند که اسرائیل چه زمانی قصد دارد به مرحله کاهش حملات شدید منتقل شود.»

به گفته برخی افراد مطلع از محتوای این گفتگو که 45 دقیقه به طول انجامیده، برت مک‌گرک تاکید کرده «این جنگ ممکن است برای مدت طولانی، شاید تا پایان سال ادامه یابد.»

به گزارش وبسایت «پولیتیکو»، این مقام ارشد امنیت ملی آمریکا اشاره کرد که ایالات متحده در واقع از نیات اسرائیل آگاه نیست، اگرچه اطلاعات اطلاعاتی در مورد رفتار جنگی اسرائیل جمع آوری کرده است.

این در حالی است که ساموئل واربورگ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در مصاحبه با العربیه توضیح داد که کشورش نمی تواند جدول زمانی مشخصی برای پایان جنگ غزه تعیین کند.

واربورگ در عین حال گفت که دولت بایدن به تلاش روزمره خود با همکاری همه بازیگران برای آرام کردن اوضاع ادامه می‌دهد.

این اظهارات در حالی بیان شده که مقامات اسرائیلی اخیراً از آغاز رویکرد جدیدی در جنگ یا مرحله جدیدی خبر دادند که به گفته آنها مستلزم اجرای استراتژی هدفمندتر در نوار غزه است که بر جستجو و تخریب تونل‌ها در شمال و تعقیب رهبران حماس در جنوب تمرکز دارد.

دولت اسرائیل اخیرا در مورد طرح روز بعد پس از پایان جنگ و اینکه چه کسی بر غزه حکومت خواهد کرد را در جلسات خود بررسی کرده است.

این در حالی است که به گفته سازمان ملل، نواز غزه با توجه به حجم ویرانی و بمباران گسترده و بی‌رویه، غیرقابل سکونت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size