فرانسه بر ضرورت توقف فوری اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کرد

ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن اخیرا در ادامه اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود رویکرد«یکپارچگی میادین جنگ» را برای تشدید تنش‌ها در منطقه و با هدف شکست دادن اسرائیل و بیرون راندن نیروهای آمریکایی از منطقه در پیش گرفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه متأثر از تحولات جنگ جاری اسرائیل در نوار غزه، وزیر خارجه فرانسه به ایران درباره افزایش خطر منفجر شدن اوضاع بیش از هر زمانی در منطقه، هشدار داد.

کاترین کلونا، وزیر خارجه فرانسه شامگاه شنبه شانزدهم دی اعلام کرد که به همتای ایرانی خود افزایش خطر منفجر شدن اوضاع بیش از هر زمانی در منطقه را گوشزد و بر ضرورت توقف فوری اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران و گروه‌های نیابتی آن در منطقه تاکید کرده است.

وزیر خارجه فرانسه پس از گفت‌وگو با همتای ایرانی خود، حسین امیرعبداللهیان، در شبکه اجتماعی «ایکس» افزود که «ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن باید فورا اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود را متوقف کنند».

جبهه شمالی اسرائیل

این اظهارات وزیر خارجه فرانسه در حالی مطرح می‌شود که تبادل آتش در مرزها میان حزب‌الله لبنان مورد حمایت ایران و نیروهای اسرائیل همچنان ادامه داشته و در پی کشته شدن صالح العاروری در حومه جنوبی بیروت و با شلیک 60 موشک از خاک لبنان به شمال اسرائیل و حملات متقابل ارتش اسرائیل در پاسخ به آن، وارد فاز جدیدی از تشدید تنش‌ها شده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی دو مجتمع نظامی حزب‌الله شامل یگان موشک‌های زمین به هوای این گروه را در جنوب لبنان بمباران کردند و در ادامه آن پایگاه‌های حزب‌الله در «رامیه»، «میس الجبل»، «عیتا الشعب» و «رب الثلاثین» هدف گرفته شده است.

حزب‌الله لبنان شنبه با اعلام هدف گرفتن یک «پایگاه کنترل هوایی» در شمال اسرائیل، کشته شدن 3 عضو دیگر خود در حملات اسرائیل به جنوب لبنان را تایید کرد.

یکپارچگی میادین جنگ

در عراق و سوریه نیز و در چارچوب راهبرد مورد حمایت ایران برای «یکپارچگی میادین جنگ» در منطقه، حملات گروه‌های شبه‌نظامی عراقی مورد حمایت تهران علیه پایگاه‌های آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی تشدید شده و در پاسخ به آن نیروهای ائتلاف و آمریکا علیه فرماندهان گروه‌های حشد الشعبی نیابتی ایران در بغداد دست به حمله زدند.

ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در ادامه اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود رویکرد«یکپارچگی میادین جنگ» را برای تشدید تنش‌ها در منطقه با هدف شکست دادن اسرائیل و بیرون راندن نیروهای آمریکایی از منطقه دنبال می‌کنند.

در این راستا در آبراه بین‌المللی دریای سرخ نیز گروه حوثی مورد حمایت ایران در یمن نیز تهدیدها و حملات خود را علیه کشتیرانی تجاری بین‌المللی تشدید کرده و در رویارویی با آن ایالات متحده آمریکا نیز ائتلاف دفاعی دریایی «پاسداری از رفاه» را با مشارکت 22 کشور سازماندهی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید