بازدید خبرساز رهبر کره شمالی به همراه دختر خردسالش از کارخانه ساخت موشک

بر اساس ارزیابی پنجشنبه گذشته سرویس اطلاعاتی کره جنوبی، این دخترک، جانشین بسیار محتمل پدرش خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دخترش شامگاه جمعه 15 دی، ضمن بازدید از کارخانه ساخت سکوی موشکی، دستور افزایش ظرفیت این کارخانه برای تقویت بنیه دفاعی کشور را صادر کرد.
کیم در این بازدید در جریان پیشرفت تولید این کارخانه قرار گرفت و از کامیون‌های بزرگ ویژه پرتاب موشک‌ها که توسط همین کارخانه تولید می‌شود نیز بازدید کرد.
او همچنین ضمن اتخاذ تدابیری مهم برای افزایش قدرت تولید این کارخانه در درازمدت، خاطرنشان کرد که این کارخانه در تقویت ظرفیت دفاع ملی کره شمالی، جایگاه بسیار مهمی دارد؛ به‌ویژه در موقعیت حساس کنونی که طبق گفته کیم، فعالیت‌های نظامی و مقابله با دشمنان، افزایش یافته است.

حضور دختر کوچک کیم

بارزترین ویژگی این بازدید، چه‌بسا حضور دختر کوچک‌تر رهبر کره شمالی بود که یک سال پیش با ظهور علنی خود، توجه محافل جهانی را جلب کرد.
سرویس اطلاعاتی کره جنوبی، پنجشنبه گذشته در اولین ارزیابی از موقعیت این دختر، از او به عنوان وارث محتمل پدرش یاد کرد.


این دخترک 10 ساله که نامش «جو آی» است در این بازدید در کنار پدرش گام برمی‌داشت، همه جزئیات بزرگ و کوچک این بازدید را مد نظر داشت و به رغم کم‌سن و سالی، چنین می‌نمود که می‌کوشد همه امور پیرامون خود را درک کند.

Advertisement

جانشین احتمالی پدر

دامنه جنجال و گمانه‌زنی‌ها در خارج از کره شمالی در مورد این دخترک، از اولین ظهور علنی او به همراه پدرش، در نوامبر 2022، در جریان آزمایش یک موشک دوربرد، گسترش یافت.
از آن زمان، جی آی به همراه پدرش در شماری از مناسبت‌های عمومی عمده حضور یافت و رسانه‌های رسمی او را به عنوان «دوست داشتنی‌ترین و مورد توجه‌ترین فرزند» پدرش، توصیف کرده و عکس‌ها و تصاویری منتشر کردند که گویای جایگاه فزاینده سیاسی نزد پدرش بود.
رفتار مسئولان بلندپایه کشور در برابر این کودک نیز بر ابهام موضوع افزوده است؛ به‌ویژه که یکی از ژنرال‌های ارتش با خم‌شدن در برابر او هنگام کف‌زدن‌ جی آی در یک رژه نظامی، چیزی در گوشش زمزمه کرد.
جدیدترین حضور این دخترک قبل از بازدید از این کارخانه، یکشنبه در جشن سال نو در استادیوم شلوغ پیونگ یانگ بود که کیم جونگ اون، گونه‌اش را بوسید.
بر اساس ارزیابی پنجشنبه گذشته سرویس اطلاعاتی کره جنوبی، این دخترک، جانشین بسیار محتمل پدرش خواهد بود که تمامی فعالیت‌های عمومی و پروتکل‌های رسمی او تحت نظر قرار دارد.
به گزارش «اسوشیتدپرس»، دفتر امور عمومی سرویس اطلاعاتی کره جنوبی، تاکید کرده است که همچنان تمامی احتمالات مربوط به روند جایگزینی قدرت در کره شمالی را مد نظر دارد زیرا کیم که دوشنبه وارد 42 سالگی می‌شود، هنوز جوان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید