اوکراین از سرنگونی موشک‌های هایپرسونیک «کینژال» روسیه خبر داد

این موشک‌ها از جنگنده‌های «میگ 31 » روسیه پرتاب می‌شوند و سرعت آن، پنج ماخ (5 برابر سرعت صوت) یعنی بیش از شش هزار کیلومتر در ساعت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اوکراین شامگاه جمعه 15 دی، با انتشار تصاویری از موشک هایپرسونیک روسی «کینژال»، تاکید کرد که ده عدد از این موشک‌ها را در جریان حملات سنگین سه‌شنبه، با استفاده از سامانه پدافند هوایی آمریکایی «پاتریوت» سرنگون کرده است.
سازمان وضعیت‌های اضطراری اوکراین، تصاویری را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که جرثقیلی را در حال بیرون کشیدن بقایای موشک از زمین نشان می‌داد.
این نهاد دولتی اعلام کرد: «تیم‌های امدادی در کی‌یف، کلاهک موشک هواپرتاب هایپر سونیک کینژال شلیک‌شده توسط دشمن را خنثی کردند.»
این در حالی است که «فرانس‌پرس» نتوانست بلافاصله درستی اظهارات اوکراین را تائید کند.
اوکراین سه‌شنبه گذشته نیز اعلام کرد که ده موشک «کینژال» پرتاب شده توسط روسیه را در جریان یک سری حملات سنگین به شهرهای اوکراین که منجر به کشته شدن شش نفر شد، سرنگون کرده است.
اوکراین پیشتر در مه و ژوئن 2023 اعلام کرده بود که به مدد سیستم دفاع هوایی گران‌قیمت و کارآمد «پاتریوت»، شماری از موشک‌های روسی «کینژال» را سرنگون کرده است.
این موشک‌ها از جنگنده‌های «میگ 31 » روسیه پرتاب می‌شوند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در سال 2018 آنها را «شکست‌ناپذیر» توصیف کرده بود. سرعت موشک «کینژال»، پنج ماخ (5 برابر سرعت صوت) یعنی بیش از شش هزار کیلومتر در ساعت است.
به‌گفته وزارت دفاع بریتانیا، مسکو از این موشک‌ها برای «هدف‌قراردادن اهداف بسیار مهم و حفاظت‌شده»، استفاده می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید