توافق تبادل اسرا میان روسیه و اوکراین شامل 448 نظامی با میانجی‌گری امارات انجام شد

به موجب این توافق روسیه از بازگرداندن 248 سرباز خود خبر داد و رئیس جمهوری اوکراین نیز به طور جداگانه‌ای بازگشت 200 سرباز اوکراینی به کشورشان را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با میانجی‌گری امارات متحده عربی و از طریق مذاکراتی که مسکو آن را «دشوار» توصیف کرد، یک توافق‌نامه تبادل اسرا بین روسیه و اوکراین اجرا شد که شامل 448 سرباز بود.
وزارت دفاع روسیه، چهارشنبه 13 دی، در بیانیه‌ای از برگشت 248 سرباز اسیر روسی در چارچوب این توافق به کشورشان خبر داد.

وزارت دفاع روسیه چهارشنبه از بازگرداندن 248 سرباز روسی در تبادل اسرا با اوکراین برای اولین بار در چند ماه گذشته خبر داد. این در حالی است که کییف مسکو را به ممانعت از مذاکرات در این زمینه متهم کرده بود.

خبرگزاری «تاس» به نقل از بیانیه ارتش روسیه چهارشنبه گزارش داد در نتیجه یک روند مذاکرات دشوار، 248 سرباز روسی از مناطق تحت کنترل اوکراین بازگردانده شدند.

در این بیانیه آمده است که بازگشت سربازان روسی از اسارت «به لطف میانجی‌گری بشردوستانه امارات متحده عربی ممکن شد.»

در این بیانیه توضیح داده شده است که تمامی سربازان آزاد شده روسیه از کمک‌های پزشکی و روانی لازم برخوردار می‌شوند و هواپیماهای ترابری نظامی نیروی هوایی روسیه پرسنل نظامی را برای درمان و توانبخشی در موسسات پزشکی وابسته به وزارت دفاع این کشور تحویل خواهند داد.

به نقل از «رویترز»، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نیز به نوبه خود بازگشت بیش از 200 اسیر اوکراینی از روسیه را تایید کرد.

این اولین بار نیست که دو طرف در طول جنگ 22 ماهه تعدادی اسیر را مبادله می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید