تلاش امدادگران ژاپنی برای جلوگیری از مرگ زلزله‌زدگان زیر آوار

کارشناسان می‌گویند 72 ساعت اول برای نجات افراد زیر آوار مانده اهمیت ویژه دارد، چرا که بعد از این مدت چشم‌انداز بقای آنها بسیار کم می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که اداره هواشناسی ژاپن پیش‌بینی باران فراوان و سرمای شدید کرده بود، امدادگران ژاپنی روز چهارشنبه تلاش‌های خود برای نجات زلزله‌زدگان از زیر آوار را افزایش دادند تا از مرگ و میر احتمالی آنها جلوگیری کنند. زلزله مهیب در غرب ژاپن تاکنون منجر به مرگ ‌73 نفر شده است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، کارشناسان می‌گویند 72 ساعت اول برای نجات افراد زیر آوار مانده اهمیت ویژه دارد، چرا که بعد از این مدت چشم‌انداز بقای آنها بسیار کم می‌شود. 15 نفر رسما مفقود اعلام شده‌اند و احتمالاً هنوز زیر ساختمان‌های مخروبه هستند.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در این باره به خبرنگاران گفت: «بیش از 40 ساعت [از وقوع زلزله] گذشته است. داریم با زمان مسابقه می‌دهیم، و به نظرم در زمانی بحرانی هستیم. گزارش‌هایی دریافت کرده‌ایم مبنی بر این که بسیاری از مردم هنوز منتظر نجات از زیر ساختمان‌های فروریخته هستند.»

روز دوشنبه زلزله‌ای به قدرت 7.6 ریشتر استان ایشیکاوا در غرب ژاپن در حدود 300 کیلومتری توکیو را لرزاند. پس‌لرزه‌های نسبتا شدید تا روز چهارشنبه ادامه پیدا کرد و سواحل غربی ژاپن با امواج بیش از یک متر روبرو شد، که هشدار سونامی توسط دولت این کشور را به دنبال داشت.

پیش‌بینی‌ها درباره باران شدید در ایشیکاوا نگرانی‌ها درباره احتمال رانش زمین و آسیب بیشتر به خانه‌های نیمه‌فروریخته را افزایش داده است، و پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در شب به حدود 4 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

در اثر این زلزله مهیب تاکنون 39 نفر در شهر واجیما، 23 نفر در شهر سوزو، و تعدادی دیگر در پنج شهر همسایه جان باخته‌اند. بیش از 300 نفر نیز مجروح شده‌اند، که حال حداقل 25 نفر از آنها وخیم است.

هم‌اینک حدود 33000 نفر در غرب ژاپن در مراکز موقت اسکان داده شده‌اند، و برخی می‌گویند که گرسنه هستند، یخ کرده‌اند، و از ترس قادر به خوابیدن نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید