بایدن در سالگرد حمله به کنگره ترامپ را «تهدیدی برای دموکراسی» خواهد خواند

ترامپ با محبوبیت 39 درصدی پیشتاز است، و بایدن با 37 درصد از نزدیک وی را دنبال می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارزار انتخاباتی جو بایدن برای ریاست جمهوری 2024 اعلام کرد رئیس‌جمهوری آمریکا از فرصت سخنرانی سالگرد حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا استفاده خواهد کرد تا به مردم این کشور یادآوری کند که رئیس‌جمهوری پیشین این کشور «تهدیدی برای دموکراسی» ایالات متحده است.

به گزارش «یو اس ای تودی»، بایدن روز شنبه 6 ژانویه در فورج وَلی پنسیلوانیا، جایی که حدود 250 سال پیش مستعمره‌نشینان آمریکایی با هم متحد شدند تا برای استقلال خود از بریتانیا مبارزه کنند، مسائل مهم انتخاباتی را بررسی خواهد کرد.

کارزار انتخاباتی بایدن می‌گوید رئیس‌جمهوری از این فرصت برای یادآوری اقدامات ترامپ برای ماندن در قدرت به‌رغم باختن انتخابات 2020 استفاده خواهد کرد. هواداران ترامپ برای جلوگیری از صدور گواهینامه نتایج انتخابات، در 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره آمریکا «کاپیتول» حمله کردند.

یک کمیته تحقیقاتی مجلس نمایندگان که رسیدگی به واقعه حمله به کنگره را بر عهده داشت، بعدا به این نتیجه رسید که علت اصلی حادثه 6 ژانویه تنها «یک فرد» است: رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا. گزارش کمیته گفت: «هیچ یک از وقایع 6 ژانویه بدون ترامپ اتفاق نمی‌افتاد.»

کوئنتین فوکس، قائم‌مقام مدیر کارزار بایدن، در این باره گفت: «رئیس‌جمهوری مستقیما روی این نکته دست خواهد گذاشت که دموکراسی و آزادی شالوده‌های کارزار انتخاباتی امسال او هستند. این‌ها دو ایده قدرتمندند که 13 مستعمره را متحد کرد، و چندین نسل در طول تاریخ کشور ما جنگیده‌اند تا آنها را حفظ کنند.»

به گفته یو اس ای تودی، با نظر به اینکه ترامپ به احتمال قریب به یقین کاندیدای نهایی جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 خواهد بود، بایدن طی چند هفته اخیر، در جریان چند کارزار جمع‌آوری کمک‌های مالی، انتقادات خود را نسبت به وی افزایش داده است.

یک نظرسنجی جدید که یو اس ای تودی و دانشگاه سافوک اخیرا آن را برگزار کردند نشان داد که ترامپ با محبوبیت 39 درصدی پیشتاز است، و بایدن با 37 درصد از نزدیک وی را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید