پولیتیکو: ترامپ در آستانه تبدیل شدن به نامزد جمهوری‌خواهان است

ترامپ به‌رغم پیشرفت‌های اخیر هنوز هم با مخالفان و بی‌طرفان زیادی در میان جمهوری‌خواهان روبروست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «پولیتیکو» گزارش می‌دهد که ترکیبی از چانه‌زنی‌های پشت پرده و این احساس فزاینده که دونالد ترامپ بی‌تردید برنده انتخابات داخلی جمهوری‌خواهان خواهد شد، مخالفان درون‌حزبی وی را واداشته تا حمایت خود از وی را برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 اعلام کنند، به‌طوری که ترامپ در آستانه نامزدی حزب قرار دارد.

لیندزی گراهام، سناتور کهنه‌کار کارولینای جنوبی، که دومین سناتوری بود که از نامزدی ترامپ حمایت کرد، گفت افزایش تعداد سناتورهای طرفدار ترامپ نشان می‌دهد که مسیر رئیس‌جمهوری سابق برای نامزدی اکنون «روشن‌تر» از هر زمان دیگری است.

ترامپ تاکنون 18 تاییدیه از جمهوری‌خواهان سنا به دست آورده است. اگرچه این حمایت‌ها تأثیر چندانی بر رأی‌دهندگان ندارند، اما برای ترامپ که از آنها به عنوان «سرمایه سیاسی» استفاده می‌کند، اهمیت زیادی دارد.

گاهی اوقات این حمایت‌ها روندی دوطرفه پیدا می‌کند. مثلا، ترامپ در انتخابات مقدماتی سنای اوهایو در سال 2022 از جی دی ونس حمایت کرد. ونس پس از پیروزی، یکی از اولین سناتورهایی شد که از کارزار انتخاباتی ترامپ برای ریاست جمهوری 2024 پشتیبانی کرد.

با این حال، به گفته پولیتیکو، ترامپ به‌رغم پیشرفت‌های اخیر، هنوز هم با مخالفان و بی‌طرفان زیادی روبروست. او قطعا نخواهد توانست نظر منتقدان سرسختی مانند میت رامنی از یوتا یا لیزا مورکوفسکی از آلاسکا را جلب کند.

تد کروز، سناتور تگزاس، که در سال 2016 به رقابت با ترامپ پرداخت، و پس از آنکه به کاندیداتوری وی روی خوش نشان نداد، در نهایت از کارزار انتخاباتی او حمایت کرد، اخیرا با اتخاذ موضعی بی‌طرف گفته که ترامپ در زمانی که رئیس‌جمهوری بود، «متحدی قوی‌تری از من در سنا نداشت»، و افزوده در صورت کاندیداتوری از وی حمایت خواهد کرد.

میچ مکانل، سناتور کنتاکی و رئیس اقلیت سنا، رابطه‌ای کاملا خصمانه با ترامپ دارد. وی به ندرت به حملات ترامپ به خود و خانواده‌اش واکنش نشان می‌دهد، اما بارها گفته است از هر کسی که نامزد جمهوری‌خواهان شود حمایت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید