شهر مرزی بلگورود هدف حمله جدید موشکی کی‌یف قرار گرفت

پوتین پیشتر متعهد شد حملات را پس از حمله بی‌سابقه اوکراین به شهر بلگورود روسیه، تشدید کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار استان بلگورود روسیه، چهارشنبه 13 دی اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی، چندین هدف هوایی را که به حریم هوایی شهر بلگورود نزدیک شده بودند، سرنگون کردند.

گلادکوف در اپلیکیشن «تلگرام» نوشت: «سامانه‌های پدافند هوایی بر فراز بلگورود و منطقه بلگورود فعال‌شده و چندین هدف هوایی که به حریم هوایی شهر نزدیک شده بودند، سرنگون شدند».

این در حالی است که گزارشی از خسارات جانی یا مادی این حمله، در دست نیست.

به‌گفته یک فرماندار محلی، حمله جدید اوکراین به منطقه مرزی بلگورود روسیه در روز گذشته، دست‌کم یک کشته و 5 زخمی برجای گذاشت.

در حالی که کی‌یف سه‌شنبه اعلام کرد که از 99 موشک شلیک شده از سوی روسیه، 72 موشک سرنگون شدند، روسیه خاطرنشان کرد که 9 موشک اوکراینی به فرار بلگورود را سرنگون کرده است.

عملیات بمباران که مشخصا کی‌یف و شمال شرق خارکیف را هدف قرار داد، کمتر از 24 ساعت پس از آن بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، متعهد شد، حملات را پس از حمله بی‌سابقه اوکراین به شهر بلگورود روسیه، تشدید کند.

سلسله حملات روسیه

حملات هوایی سه‌شنبه، همزمان با تشدید جنگ در روزهای اخیر انجام شد و روسیه جمعه شماری از شهرهای اوکراین از جمله کی‌یف را هدف سلسله حملاتی قرار داد که 39 کشته برجای گذاشت.

در حالی که فولکر تورک، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد شامگاه سه‌شنبه خواستار توقف فوری تشدید خشونت‌ها میان روسیه و اوکراین شد، دفتر او از افزایش این حملات، ابراز نگرانی کرد.

حملات هوایی سه‌شنبه علیه مناطق مسکونی در اوکراین و منطقه مرزی روسیه، به مصدومیت ده‌ها نفر انجامید و کی‌یف را برآن داشت تا خواستار تسریع روند ارسال محموله‌های تسلیحاتی از غرب شود.

دفتر تورک در «ایکس» نوشت: «افزایش عملیات جنگی و کشتار ده‌ها غیرنظامی در اوکراین و روسیه، امری نگران‌کننده است. اجرای حملات کور علیه اهداف غیرنظامی، طبق قانون بین‌المللی بشردوستانه، ممنوع است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size