استعفای رئیس هاروارد درپی اتهام سرقت ادبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کلودین گِی، رئیس دانشگاه هاروارد، در پی اتهاماتی استعفا داد. آلن گاربر، رئیس هیئت امنای هاروارد، تا زمان انتصاب رئیس بعدی ریاست موقت دانشگاه را عهده‌دار خواهد شد.

به گزارش «فاکس نیوز»، کلودین گی در کنار رؤسای دانشگاه‌های «اِم‌آی‌تی» و «یوپِن» به دلیل افزایش نمودهای یهودستیزی در دانشگاه‌های آمریکا پس از حمله 7 اکتبر حماس به اسرائیل مورد انتقاد شدید قانونگذاران آمریکایی قرار گرفته بود.

گی در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر کرد، گفت: «با دلی دردناک اما با عشق عمیق به هاروارد می‌نویسم تا اعلام کنم که از ریاست دانشگاه کناره‌گیری خواهم کرد. این تصمیمی نیست که به آسانی گرفته باشم.»

رئیس دانشگاه هاروارد در بیانیه خود افزود: «پس از مشورت با اعضای سازمان، مشخص شد که استعفای من به نفع هاروارد است تا جامعه ما بتواند این لحظه چالش فوق‌العاده را با تمرکز بر مؤسسه به جای فرد پشت سر بگذارد.»

به گفته فاکس نیوز، گی که اولین رئیس سیاهپوست دانشگاه هاروارد بود، تنها کمی بیش از شش ماه در پست خود خدمت کرد، که دوران ریاست وی را به کوتاه‌ترین دوران ریاست در تاریخ دانشگاه تبدیل می‌کند.

گی طی ماه‌های اخیر همچنین در کانون رسوایی قرار داشته و به موارد متعدد سرقت ادبی در آثار علمی خود متهم شده است. وبسایت «واشینگتن فری بیکن» روز دوشنبه خبر داد که یک شکایت جدید به هاروارد ارسال شده است که گی را به شش فقره سرقت ادبی جدید متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید