آرژانتین 3 سوری و دو لبنانی را به ظن طرح‌ریزی حملات تروریستی بازداشت کرد

گفته می‌شود افراد مظنون بازداشت شده قصد داشتند «بسته‌ای مشکوک به وزن 35 کیلوگرم که از مبدأ یمن ارسال شده بود» را به محل اقامت یک مظنون دیگر در هتل تحویل دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی آرژانتین، چهارشنبه 13 دی، طی بیانیه‌ای اعلام کردند که پنج نفر از جمله سه سوری و دو لبنانی را سه‌شنبه، در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور، به ظن برنامه‌ریزی برای انجام یک «حمله تروریستی» بازداشت کرده‌اند.

در این بیانیه‌ همچنین آمده بود که این سه سوری جداگانه وارد کشور شده‌ بودند و آن‌ها قصد داشتند یک حمله خصمانه انجام دهند. یکی از متهمین گذرنامه‌های ونزوئلایی و کلمبیایی در اختیار داشت.

تحقیقات اولیه از این 5 مظنون نشان می‌دهد که آن‌ها قصد داشتند «بسته مشکوکی به وزن 35 کیلوگرم از یمن را به محل اقامت یکی دیگر از این افراد مظنون در هتلی تحویل دهند.»

پلیس آرژانتین با ارائه جزئیات بیشتر، در حال بررسی و تحلیل محتویات تلفن‌های همراه ضبط شده از این افراد است.

دستگیری این پنج نفر که پلیس هیچ جزئیاتی درباره دو نفر لبنانی‌ از میان آنها نکرده است، در حالی صورت می‌گیرد که آرژانتین میزبان پانزدهمین دوره «بازی‌های المپیک یهودیان» در پایتخت این کشور است که در زبان انگلیسی به «بازی‌های جهانی مکابیا» (World Maccabiah Games) معروف است. این بازی‌ها به عنوان یک رویداد ورزشی منطقه‌ای معمولاً تحت نظارت کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون ورزش بین‌المللی با شرکت بیش از 4000 ورزشکار یهودی از 22 کشور جهان، برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید