سقوط سیاستمدار طرفدار پوتین از پنجره طبقه سوم

مرگ ایگوروف تنها یک مورد از مجموعه مرگ و میرهای مرموز افراد برجسته در روسیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های روسی گزارش داده‌اند که یک سیاستمدار برجسته روسی که هوادار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور بود، هفته پیش با سقوط از پنجره طبقه سوم آپارتمان خود کشته شده است.

به گزارش «بیزنس اینسایدر»، ولادیمیر ایگوروف، سیاستمدار 46 ساله عضو حزب پوتین تحت عنوان «حزب روسیه متحد»، چهارشنبه هفته پیش از پنجره طبقه سوم خانه‌اش به پایین افتاد و جان سپرد.

خبرگزاری دولتی روسیه «تاس» گزارش داد که این سیاستمدار در شهر توبولسک کشته شد. «بازا»، یک کانال تلگرامی غیررسمی وابسته به سازمان امنیت روسیه، توضیح داد که جسد این سیاستمدار در حیاط جلوی خانه‌اش پیدا شده است.

روزنامه «كومرسانت» گزارش داد كه کالبدشکافی برای تأیید جزئیات مرگ ایگوروف در حال انجام است. به گفته این روزنامه، بازرسان اعلام کردند که هیچ «علائم مرگ جنایی» بر روی بدن وی پیدا نکرده‌اند.

به گفته اینسایدر، مرگ ایگوروف تنها یک مورد از مجموعه مرگ و میرهای مرموز افراد برجسته در روسیه است، که شامل کشته شدن چهره‌های عمومی و بازرگانان مشهور با سقوط از پنجره، خودکشی یا مرگ تحت شرایط نامشخص یا عجیب بوده است.

برخی از افراد کشته‌شده به عنوان منتقدان سرسخت پوتین شناخته می‌شدند. پاتل آنتوف، سیاستمداری که از جنگ روسیه با اوکراین انتقاد می‌کرد، در اواخر سال 2022 پس از سقوط از پنجره هتل درگذشت.

راویل ماگانوف ، الیگارش انرژی که او نیز از جنگ روسیه علیه اوکراین انتقاد می‌کرد، با سقوط از پنجره اتاق بیمارستان درگذشت. پلیس بعدا گفت که ماگانوف احتمالاً «خودکشی» کرده است.

با این حال، تمام کسانی که تحت شرایط مرموز جان خود را از دست داده‌اند، منتقد پوتین نبوده‌اند. آنا تسارِوا، سردبیر روزنامه‌ای هوادار پوتین، در اواسط دسامبر در آپارتمان خود درگذشت. مرگ او حدود یک سال پس از مرگ رئیس وی، ولادیمیر نیکولایویچ سونگورکین، که به عنوان حامی پوتین شناخته می‌شد، رخ داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید