افزایش شمار جان‌باختگان زمین‌لرزه ژاپن به بیش از 48 نفر

سازمان تنظیم فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن: هیچ اشکالی در نیروگاه‌های هسته‌ای در امتداد دریای ژاپن، از جمله پنج راکتور فعال در نیروگاه‌های اوهی و تاکاهاما، مشاهده نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ژاپن، سه‌شنبه 12 دی گزارش دادند، شمار کشته‌شدگان زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های شدیدی که روز گذشته، چندین منطقه در مرکز ژاپن را لرزاند، به دست‌کم 48 نفر رسیده و 16نفر به شدت زخمی شده‌اند.

طبق گفته مقامات استان ایشیکاوا، نیمی از مرگ و میرها در شهر ساحلی واجیما ثبت شد که آتش‌سوزی بزرگ چندین خانه را شاهد بود.

تیم‌های امداد و نجات در ژاپن، سه‌شنبه همچنان برای رسیدن به مناطق آسیب‌دیده از زلزله پرقدرت اولین روز سال نو این کشور که باعث تخریب ساختمان‌ها و قطع برق هزاران خانه شد، درتلاشند.

این زمین‌لرزه به قدرت 7.6 ریشتر، ظهر دوشنبه به وقوع پیوست که به ویرانی شماری ساختمان و قطع برق ده‌ها هزار خانه انجامید و ساکنان برخی مناطق ساحلی را واداشت تا از خانه‌های خود به نواحی مرتفع‌تر بگریزند.

گزارش‌ها حاکی است که زمین‌لرزه، امواج سونامی به ارتفاع حدود 1 متر در امتداد ساحل غربی ژاپن ایجاد کرد و خودروها و خانه‌هایی را به دریا برد.

هزاران پرسنل نظامی، آتش‌نشان و پلیس از سراسر کشور به مناطق آسیب‌دیده در شبه‌جزیره نوتو در استان ایشیکاوا، اعزام شدند.

خرابی جاده‌ها و باند فرودگاه

با این حال، تلاش‌های امدادی به دلیل آسیب‌های شدید و مسدودشدن برخی جاده‌ها، با مشکل مواجه شده و به‌گفته مقامات، ارزیابی کامل خسارات، کاری دشوار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید