آتش‌گرفتن هواپیمای مسافربری در فرودگاه توکیو

به‌گزارش رسانه‌های ژاپنی این حادثه در اثر برخورد این هواپیما با هواپیمای گارد ساحلی رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک هواپیمای خطوط هوایی ژاپن، سه‌شنبه 12 دی، در باند فرودگاه بین‌المللی «هانه‌دا» در توکیو در برخورد با یک هواپیمای گارد ساحلی، آتش گرفت.

کانال دولتی «ان‌اچ‌کی» ژاپن تاکید کرد که تمامی 379 مسافر این پرواز به سلامت تخلیه شدند.

Advertisement

از سویی گزارش‌های مطبوعاتی حاکی از آن است که 5 نفراز سرنشینان هواپیمای گارد ساحلی ژاپن در این سانحه کشته و یک نفر نجات یافت.

هواپیمای دونیمه‌شده

صحنه‌های نشان‌داده شده در کانال «ان‌اچ‌کی»نشان داد، هواپیما در حالی که بخش زیرین آن در آتش‌ می‌سوخت، روی باند درحرکت است. در تصاویر بعدی، توده‌های عظیم آتش، تمام بدنه دو نیمه‌شده هواپیما را در حالی که تیم‌های آتش‌نشانی سرگرم خاموش کردن آن بودند، می‌بلعید.

هنوز دلایل وقوع این سانحه مشخص نیست، اما گزارش‌های تلویزیونی از برخورد میان این هواپیمای غیرنظامی و یک هواپیمای گارد ساحلی حکایت دارند.

بر اساس این گزارش‌ها، این «ایرباس» غیرنظامی، پس از پرواز از فرودگاه ساپورو در جزیره هوکایدو در شمال کشور، اندکی قبل از حادثه در فرودگاه «هانه‌دا» به‌زمین نشسته بود.

یکی از مقامات گارد ساحلی در فرودگاه «هانه‌دا» که یکی از پرترددترین فرودگاه‌های جهان محسوب می‌شود، به «خبرگزاری فرانسه» گفت: «هنوز مشخص نیست که آیا برخوردی رخ داده است یا نه، اما مطمئناً هواپیمای ما در این سانحه دخیل بوده است».

ژاپن طی دهه‌های گذشته شاهد این‌گونه حوادث در حمل و نقل هوایی نبوده است. بدترین فاجعه از این دست به سال 1985 بازمی‌گردد، زمانی که یک هواپیمای خطوط هوایی ژاپن هنگام پرواز بین توکیو و اوزاکا در منطقه گونما در مرکز کشور سقوط کرد و همه 520 مسافر و خدمه آن، کشته شدند.

این سانحه در فرودگاه توکیو در حالی رخ می‌دهد که امدادگران ژاپنی یک روز پس از زلزله 7.6 ریشتری شبه‌جزیره نوتو در مرکز این کشور و کشته‌شدن دست کم 48 نفر، برای یافتن بازماندگان به‌شدت در تلاشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید