بریتانیا: خسارات روسیه در جنگ اوکراین تا سال 2025 می‌تواند به نیم میلیون نفر برسد

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا تهاجم تمام‌عیار روسیه به اوکراین را «جنگ بیهوده پوتین» نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع بریتانیا می‌گوید بر اساس ارزیابی این وزارتخانه، اگر روند کشته دادن ارتش روسیه در جنگ اوکراین به ترتیبی که در حال حاضر در جریان است ادامه پیدا کند، روسیه در پایان سال سوم جنگ در 2025 نیم میلیون خسارت خواهد داشت.

به گزارش «یورونیوز»، وزارت دفاع در پستی در X گفت که میانگین روزانه خسارات روسیه در طول سال 2023 تقریباً به 300 نفر افزایش یافته است، و ادعا کرد که این افزایش تقریباً به طور قطع منعکس‌کننده تنزل نیروهای مسلح روسیه و تبدیل آنها به «ارتش توده‌ای با کیفیت پایین و کمیت بالا» است. این وزارتخانه تخمین می‌زند که بازسازی ارتش روسیه حداقل 5 و حداکثر 10 سال طول بکشد.

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا درباره این پست اظهار نظر کرد و تهاجم تمام‌عیار روسیه به اوکراین را «جنگ بیهوده پوتین» نامید. او خسارت روسیه در جنگ اوکراین را با خسارت شوروی در جنگ افغانستان از سال 1979 تا 1989 مقایسه کرد.

شاپس نوشت: «اگر خسارت در جنگ بیهوده پوتین به میزان کنونی تا سال آینده ادامه پیدا کند، روسیه تا سال 2025 بیش از نیم میلیون کشته و زخمی در طول 3 سال جنگ خواهد داشت.»

به گفته یورونیوز، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روسیه شنبه شب یک حمله پهپادی سنگین به اوکراین کرد و گفت به تلافی حملاتی است که کی‌یف در اوایل همان روز به شهر مرزی بلگورود روسیه انجام داده بود.

این حمله به کشته شدن 21 نفر از جمله دو کودک و زخمی شدن حداقل 111 نفر دیگر منجر شد. آمار اولیه قربانیان حمله پهپادی اوکراین به روسیه 14 کشته و 108 زخمی بود.

به گفته مقامات اوکراینی، این حمله یک روز پس از حملات خشونت‌آمیز روسیه به اوکراین انجام می‌شود که به گفته آنها 40 اوکراینی در آن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید