بریتانیا: از اتخاذ اقدامات مستقیم برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها تردید نخواهیم کرد

حوثی‌ها می‌گویند از زمان آغاز جنگ در غزه در 7 اکتبر 2023 بین گروه‌های فلسطینی و اسرائیل تاکنون ده‌ها حمله علیه کشتی‌های تجاری که به سمت اسرائیل در حرکت هستند، شلیک کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید شدید تنش‌ها در دریای سرخ در نتیجه حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری بریتانیا بعد از ظهر یکشنبه 10 دی اعلام کرد، برای انجام حملات هوایی علیه حوثی‌ها آماده می‌شود.

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا تاکید کرد که لندن از اتخاذ «اقدامات مستقیم» برای جلوگیری از چنین حملاتی تردید نخواهد کرد.

او در بیانیه‌ای افزود، بریتانیا «در انجام اقدامات بیشتر برای جلوگیری از تهدیدات آزادی کشتیرانی در دریای سرخ تردید نخواهد کرد».

وزیر دفاع بریتانیا گفت: «حوثی‌ها نیاید هیچ سوءتفاهمی یا تردیدی در خود ایجاد کنند که ما مصمم هستیم عاملان و مسئولان این حملات غیرقانونی را پاسخگو کنیم».

پاسخ محدود و محکم

یک منبع آگاه فاش کرد، برنامه‌ریزی برای حمله به حوثی‌ها انجام شده است.

این منبع افزود: «انتظار می‌رود برای اولین بار بریتانیا از هواپیمای نیروی هوایی یا ناوشکن «اچ.ام.دیاموند» یا ناوشکن نوع 45 که موفق به انهدام یک پهپاد تهاجمی با دریا شد، استفاده شود.»

منبع بریتانیایی اظهار داشت که اگر حوثی‌ها حملات خود را متوقف نکنند، پاسخ ما به آنها احتمالا محدود اما محکم و شاید دردناک باشد.

اظهارات این مقام بریتانیایی پس از آن مطرح شد که نیروهای آمریکایی دیروز دو موشک بالستیک ضد کشتی شلیک شده توسط حوثی‌ها به یک کشتی کانتینری در دریای سرخ را چند ساعت پس از تلاش چهار قایق برای حمله به همان کشتی سرنگون کردند.

حمله روز گذشته حوثی‌ها به واکنش نیروهای آمریکایی منجر شد که علیه سه قایق آتش گشوده و آنها را غرق کردند. در این عملیات سه قایق حوثی غرق و 10 نفر شبه‌نظامی حوثی که در آن بودند، کشته شدند.

ارتش ایالات متحده اعلام کرد که حادثه اخیر بیست و سومین حمله حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی از 19 نوامبر گذشته 2023 تا31 دسامبر است.

حوثی‌ها می‌گویند از زمان آغاز جنگ در نوار غزه در 7 اکتبر 2023 بین گروه‌های فلسطینی و اسرائیل، ده ها حمله علیه کشتی های تجاری که به سمت اسرائیل در حرکت هستند، شلیک کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید