افزایش محبوبیت ترامپ در نظر سنجی‌ها به‌رغم کاهش حضور او در شبکه‌های اجتماعی

ترامپ تا این لحظه پلتفرم «ایکس» را نادیده گرفته و حضور بسیار محدودی در وب‌گاه«سوشال تروث»دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محبوبیت فزاینده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در نظرسنجی‌ها به‌رغم کاهش حضور او در شبکه‌های اجتماعی، نشان می‌دهد ترامپ به خطرات ناشی از این شبکه‌ها برای آینده سیاسی خود که هنوز هم با برخی از آنها مواجه است، پی برده است.
به گزارش وب‌سایت آمریکایی «اکسیوس» ترامپ گزینه دسترسی کمتر مخاطبان به پیام کمپین انتخاباتی خود از طریق عدم بازگشت به پلتفرم «ایکس (توئیتر سابق)» را انتخاب کرد در حالی که نامزدهای ریاست جمهوری، همواره به دنبال افزایش شمار مخاطبان خود هستند.
تعامل ترامپ در این شبکه، که با لایک‌ها و ریتوییت‌ها سنجیده می‌شود، قابل توجه و رو به رشد بود تا این که در پی حوادث 6 ژانویه، از توئیتر (ایکس کنونی) حذف شد ولی مشارکتش در شبکه «سوشال تروث» که بسیار کمتر بود نیز هم‌اکنون در حال کاهش است.
ترامپ با معیار آماری در فاصله سال‌های 2016 تا 2020 به ازای هر توییت اصلی در ماه نوامبر، نزدیک به 96000 لایک دریافت کرد، که شامل میانگین 206000 لایک در نوامبر 2020 می‌شود.
در نوامبر 2022 اما به طور میانگین در هر پست در «سوشال تروث»کمتر از 24000 لایک گرفت و این رقم در ماه گذشته به کمتر از 18 هزار لایک، کاهش یافت.
بر اساس همین تحلیل، سناریوی مشابهی برای بازنشرها رخ داد، به طوریکه «توئیتر» پیشین در نوامبر اخیر از سایت «سوشال تروث» که ترامپ پست‌های خود در آن را کاهش داد، پیشی گرفت.
استفن چونگ، مدیر ارتباطات کمپین ترامپ به «اکسیوس» گفت: «وضعیت سایت سوشال تروث بسیار جالب است زیرا روشن شده که همه خبرنگاران به پست‌های او در این سایت واکنش نشان داده و آن‌ها را در سایت‌های دیگر به اشتراک می‌گذارند».
چونگ افزود: « این تنها جایی است که علاوه بر سخنرانی و مصاحبه، مردم آمریکا می‌توانند پیام پرزیدنت ترامپ را مستقیماً از شخص او دریافت کنند».
این تحلیل به این جمع‌بندی رسید که محبوبیت ترامپ در نظرسنجی‌ها همزمان با کاهش تعامل او در رسانه‌های اجتماعی، در حال افزایش است که ممکن است امری تصادفی نباشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید