لاوروف: غرب بی سر و صدا در حال تغییر راهبرد درباره اوکراین است

وزیر خارجه روسیه: تماس‌هایی می‌گیرند و زمزمه‌هایی می‌کنند مبنی بر اینکه بیایید با اروپایی‌ها صحبت کنید، و لازم نیست اوکراینی‌ها حضور داشته باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید غرب بی سر و صدا در حال تغییر راهبرد خود درباره اوکراین است، و مدعی شد کشورهای غربی به روسیه پیام داده‌اند که برای پایان جنگ بدون حضور نمایندگان اوکراین آمادگی دارند.
به گزارش «سی‌اِن‌بی‌سی»، لاوروف روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی روسی «ریا نووستی» گفت: «تماس‌هایی می‌گیرند و زمزمه‌هایی می‌کنند مبنی بر اینکه بیایید با اروپایی‌ها صحبت کنید، و لازم نیست اوکراینی‌ها حضور داشته باشند.»
به گفته لاوروف، غربی‌ها قبلا مدام اصرار می‌کردند که بدون حضور اوکراینی‌ها با روسیه مذاکره نمی‌کنند، ولی الان به مذاکره راضی شده‌اند، اما هنوز هم می‌خواهند قضایا را طوری فیصله بدهند که به نظر برسد اوکراین پیروز شده است.
مقامات اوکراینی هرگونه پیشنهاد صلحی که شامل عقب‌نشینی کل نیروهای روسی از خاک کشورشان و برقراری مرزهای پیش از آغاز جنگ نشود را به شدت رد می‌کنند.
روسیه جنگ خود علیه اوکراین را «عملیات ویژه نظامی» می‌نامد، و گفته است هدفش از این عملیات، «نظامی‌زدایی» و «نازی‌زدایی» است. مسکو همچنین ایالات متحده را به «جنگ نیابتی» با روسیه از طریق اوکراین متهم کرده است.
به گفته سی‌ان‌بی‌سی، وزیر خارجه روسیه در پاسخ به این سؤال که مرحله بعدی جنگ چه می‌تواند باشد، گفت که روسیه همچنان به دنبال تحقق اهداف اعلام‌شده خود خواهد بود.
لاوروف همچنین با انتقاد از برنامه صلح 10 ماده‌ای تهیه‌شده توسط ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در نوامبر 2022، گفت که اعضای هفت کشور صنعتی بزرگ موسوم به «گروه هفت» قصد دارند در اوایل سال آینده از این طرح حمایت رسمی کنند.
به گفته سی‌ان‌بی‌سی، هم اوکراین و روسیه از زمان آغاز جنگ در فوریه 2022 خسارات سنگینی متحمل شده‌اند، و در حالی که ضدحمله اوکراین علیه نیروهای روسی که تابستان امسال آغاز شد پیشرفت کندی داشته است، پرسش‌های بسیاری درباره سرنوشت این جنگ مطرح است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید