بایدن: جودیت واینستین در حمله هفتم اکتبر به دست حماس کشته شده است

بر اساس آمار رسمی اسرائیل، حمله حماس به کشته شدن حدود 1140 نفر از شهروندان اسرائیلی انجامید و حدود 250 نفر در آن روز توسط این گروه ربوده و به نوار غزه منتقل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تجمع ساکنان «نیر اوز» در جنوب اسرائیل پنج‌شنبه هفتم دی از جان باختن «جودیت واینستین هاگای» که در حمله 7 اکتبر حماس مجروح شده بود، خبر داد.

در واکنش به این خبر جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت، جودیت واینستین که گمان می‌رفت توسط حماس به گروگان گرفته و به غزه منتقل شده است، توسط این گروه در حمله هفتم اکتبر کشته شده و او اکنون از شنیدن این خبر «شوک‌زده» شده است.

رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که گادی هاگای همسر این زن اسرائیلی - آمریکایی نیز در همان روز هفتم اکتبر کشته شده است.

تجمع ساکنان «نیر اوز» در جنوب اسرائیل، پنج‌شنبه 7 دی، از کشته شدن یک زن اسرائیلی-آمریکایی در حمله حماس در 7 اکتبر و تنها چند روز پس از اعلام شدن خبر کشته شدن همسرش در همان حمله، خبر داد.

این گروه در بیانیه‌ای گفت: «جودیت واینستین هاگی در حمله 7 اکتبر مجروح و کشته شد و اکنون اجازه اعلام مرگ او داده شد». او بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

بر اساس این بیانیه، واینستین هاگی که به عنوان مسن‌ترین زن ربوده شده توسط حماس در نوار غزه شناخته می‌شد، 70 سال سن دارد و مادر چهار فرزند و مادر‌بزرگ هفت فرزند است. واینستین هاگی به عنوان معلم زبان انگلیسی و متخصص در کار با افراد دارای بیماری‌های خاص و همچنین کسانی که از مشکلات تمرکز رنج می‌برند، مشغول بود.

او به همراه همسرش گادی هاگی (73 ساله) از سوی حماس ربوده شد که روز شنبه از مرگ او در ماه اکتبر خبر دادند. اجساد آن‌ها هنوز در نوار غزه است.

ال هاگی، پسر آن‌ها، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «فرانس پرس» در ماه جاری گفت: «می‌خواهم باور کنم که او (مادرم) هنوز زنده است، اما از این مسأله مطمئن نیستم.»

پیش از این جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای با بیان این‌که او «از خبر کشته شدن گاد هاگی آمریکایی در 7 اکتبر توسط حماس، متاسف است»، گفت: «همچنان برای سلامتی و بازگشت سالم همسرش جودیت دعا می‌کنیم.»

بر اساس آمار رسمی اسرائیل، حمله حماس به کشته شدن حدود 1140 نفر از شهروندان اسرائیلی انجامید، و حدود 250 نفر ربوده و به نوار غزه منتقل شدند، این در حالی است که هنوز 129 گروگان در نوار غزه باقی‌ مانده‌اند و تلاش‌ها برای بازگرداندن آنها ادامه دارد.

در واکنش به حمله حماس، اسرائیل که وعده نابودی این جنبش فلسطینی را داده بود، از 7 اکتبر نوار غزه را بمباران کرد که در نتیجه آن تاکنون 21320 نفر اغلب زن و کودک کشته شده و بیش از 50 هزار نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید