تحقیقات کنگره درباره دخالت احتمالی بایدن در روند قضایی پسرش

جمهوری‌خواهان مدعی هستند که جو بایدن از کسب و کار پسرش در خارج از کشور سود برده، اما آنها تاکنون هیچ مدرک محکمه‌پسندی ارائه نکرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رهبران جمهوری‌خواه کنگره از کاخ سفید خواستند تا اطلاعات مربوط به مداخله احتمالی جو بایدن، رئیس‌جمهوری این کشور، در تصمیم پسرش هانتر مبنی بر عدم تمکین به احضاریه کنگره برای ارائه شهادت را در اختیار آنها بگذارد.
به گزارش «سی‌بی‌اِس»، جیمز کومر، رهبر کمیته نظارت، و جیم جردن، رئیس کمیته قضایی کنگره، روز چهارشنبه در نامه‌ای به ادوارد سیسکل، وکیل کاخ سفید، از وی خواستند تا اسناد و مکالمات بین کارکنان کاخ سفید در دفتر اجرایی رئیس‌جمهوری با هانتر یا وکلای او در رابطه با استماع برنامه‌ریزی‌شده‌اش که قرار بود در 13 دسامبر اتفاق بیفتد، را به آنها ارائه دهد.
هانتر در نهایت از احضاریه کمیته نظارت برای شهادت پشت درهای بسته در حضور قانونگذاران سرپیچی کرد، و تنها برای مدت کوتاهی در خارج از ساختمان کنگره ظاهر شد و گفت فقط در «ملاء عام» به سوالات آنها پاسخ خواهد داد.
کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید اواخر همان روز به خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهوری در جریان مفاد آنچه پسرش می‌خواسته در شهادت خود بگوید بوده است. کومر و جردن این را نشانه دخالت جو بایدن در پرونده پسرش می‌دانند.
آنها در نامه خود به وکیل کاخ سفید استدلال کردند که اظهارات ژان پیر حاکی از آن است که جو بایدن در جریان تصمیم پسرش برای سرپیچی از احضاریه کنگره بوده است، و این یک «نگرانی جدید» ایجاد می‌کند که لازم است آنها آن را بررسی کنند.
به گفته کومر و جردن: «اینکه رئیس‌جمهوری با ممانعت، دلسرد کردن، یا منصرف کردن پسرش از اجرای احضاریه‌های کمیته‌ها، به طور غیرقانونی به دنبال تأثیرگذاری یا ممانعت از روند کمیته‌ها بوده است، چنین رفتاری می‌تواند یک جرم قابل استیضاح باشد.»
به گفته سی‌بی‌اس، جمهوری‌خواهان حدود یک سال است که درباره معاملات تجاری خارجی هانتر بایدن تحقیق می‌کنند، و مدعی هستند که جو بایدن از کسب و کار پسر و برادرش در خارج از کشور سود برده و با دریافت رشوه ثروتمند شده است. با این حال آنها تاکنون هیچ مدرک محکمه‌پسندی ارائه نکرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید