جنگ غزه چگونه بر مواضع انتخاباتی ترامپ و بایدن تاثیر می‌گذارد؟

حمایت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از اسرائیل، میان جوانان حامی حزب دموکرات تاثیرات منفی داشته است و ممکن است در سال 2024، پیش از انتخابات آینده، بایدن با مشکلاتی روبرو شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمایت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از اسرائیل، میان جوانان حامی حزب دموکرات تاثیرات منفی داشته است و ممکن است در سال 2024، پیش از انتخابات آینده، بایدن با مشکلاتی روبرو شود.

از زمان حمله هفت اکتبر و آغاز جنگ غزه، موضع واشینگتن که از دیرباز متحد اسرائیل بوده و با قاطعیت در کنارش ایستاده، طی دو ماه گذشته، به دلیل رد درخواست‌های آتش‌بس در نوار غزه خشم گسترده‌ای را برانگیخته است.

یک نظرسنجی تازه نشان داد که رای‌دهندگان به طور گسترده با عملکرد بایدن در جنگ غزه مخالف هستند، زیرا جوانان آمریکایی بسیار منتقدتر از رای دهندگان مسن‌تر نسبت به رفتار اسرائیل و واکنش آمریکا به جنگ در مقایسه با انتخابات سال 2016 شده اند.

آمارها در مورد اتفاقات غزه نیز نشان‌دهنده دیدگاه‌های متفاوت در میان رای دهندگان دموکرات است. این نظرسنجی به دشواری مداومی که بایدن در حفظ انسجام ائتلافی که در سال 2020 ساخته بود، اشاره کرده است، چالشی که حتی با افزایش شاخص‌های اقتصادی مثبت و مشکلات قانونی پیرامون کاندایدای مورد انتظار و برجسته‌ترین رقیب او دونالد ترامپ، ادامه خواهد یافت.

مواضع ترامپ

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ترامپ حمایت 21 درصد از جوانانی طرفدار حقوق فلسطینیان که در سال 2020 به بایدن رای داده را کسب کرده است. ترامپ در مصاحبه‌ای، عملیات نظامی اسرائیل در غزه را غیرقابل قبول دانسته بود.

او همچنین ضمن انتقاد از کشتار گسترده در غزه، از تبلیغات اسرائیل در مورد جنگ انتقاد کرد و گفت: «اسرائیل باید در روابط عمومی بهتر عمل کند، زیرا طرف مقابل در این جبهه به آنها ضربه می زند.»

حماس در حمله غافلگیرانه هفت اکتبر به پایگاه‌ها و شهرک‌های اسرائیلی مجاور نوار غزه، 1200نفر را کشت و حدود 240 نفر دیگر را اسیر کرد.

در مقابل، اسرائیل با حملات هوایی و زمینی به غزه به آن پاسخ داد که تا کنون بیش از 2۱ هزار فلسطینی غیرنظامی از جمله 8 هزار کودک در این حملات کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size