روسیه ایستگاه راه آهن شهر خِرسون اوکراین را بمباران کرد

روسیه در روزهای ابتدایی جنگ با اوکراین در فوریه 2022 شهر خِرسون را به کنترل خود درآورد، اما بیش از یک سال پیش نیروهای اوکراینی این شهر را پس گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایهور کلیمینکو، وزیر داخله اوکراین اعلام کرد، نیروهای روسی سه‌شنبه 5 دی، ایستگاه راه آهن شهر خِرسون در جنوب کشور، در حالی که یکی از قطارها آماده تخلیه ساکنان این شهر بود را بمباران کرد، که در نتیجه یک پلیس کشته و سه فرد دیگر زخمی شدند.

به گفته او، 140 شهروند غیرنظامی در ایستگاه بودند و پلیس برای فاصله گرفتن از این محل مردم را راهنمایی می‌کرد.

وزیر داخله اوکراین در کانال تلگرامی خود گفت: «با اقدامات پلیس، مردم با موفقیت به مکان امن منتقل شدند، متاسفانه یک پلیس از منطقه کیرووهراد در نتیجه بمباران جان باخت و دو پلیس و دو شهروند غیرنظامی دیگر نیز بر اثر ترکش در بیمارستان بستری شدند.»

باز پس‌‏گيرى خِرسون

قابل ذکر است که نیروهای روسیه در روزهای ابتدایی جنگ با اوکراین در فوریه 2022 شهر خِرسون را به کنترل خود درآوردند، اما بیش از یک سال پیش نیروهای اوکراینی این شهر را پس گرفتند.

این شهر مداوم مورد حملات نیروهای روس که در ساحل شرقی رودخانه دنیپرو قرار دارد، بوده است و چند روز گذشته نیز شاهد بمباران‌های شدیدی بود.

انتقال به میکولائیف

سازمان راه آهن اوکراین اعلام کرد، افرادی که از این شهر تخلیه شدند از طریق ایستگاه با اتوبوس به سمت شمال غربی به شهر میکولائیف که کمتر در معرض هجوم نیروهای روسی است منقل می‌شوند.

دفتر دادستان عمومی اعلام کرد، بمباران روسیه آسیب‌هایی به زیرساخت‌ها و منازل این شهر وارد کرده است.

رومن مروچکو، رئیس اداره نظامی خِرسون پیشتر اطلاع داده بود که روسیه با اسلحه‌های مختلف یک سری حملات را انجام می‌دهد که در نتیجه چهار نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید