اسپانیا: با ماموریت جدید جایگزین «آتلانتا» در دریای سرخ مخالف نیستیم

بنا به پیشنهاد جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا طرح گسترش ماموریت «آتلانتا» برای مبارزه با دزدان دریایی در سواحل سومالی توسط 27 کشور عضو این اتحادیه در حال بررسی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا تاکید کرد که کشورش از به‌کارگیری نیروی دریایی مبارزه با دزدان دریایی اتحادیه اروپا موسوم به عملیات «آتالانتا» برای محافظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ در برابر حملات گروه شبه‌نظامی حوثی در یمن حمایت نمی‌کند.

نخست‌وزیر اسپانیا در ادامه گفت که مادرید با ایجاد یک ماموریت متفاوت در دریای سرخ مخالف نیست.

اتحادیه اروپا در راستای حمایت از عملیات جدید برنامه‌ریزی شده تحت رهبری ایالات متحده آمریکا برای مقابله با حملات شبه‌نظامیان حوثی علیه کشتیرانی در دریای سرخ، دستور گسترش ماموریت مبارزه با دزدی دریایی خود را در سواحل شاخ آفریقا پیشنهاد کرده بود.

پیشنهاد جوزپ بورل

جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، چند روز پیش، پیشنهادی برای گسترش ماموریت «آتلانتا» در سواحل سومالی ارائه کرد، پیشنهادی که در حال حاضر توسط بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا در حال بررسی است.

اسپانیا اما تنها کشور اتحادیه اروپا است که نسبت به گسترش مأموریت «آتلانتا» موضعی محافظه‌کارانه اتخاذ کرده است.

شایان ذکر است که از 18 نوامبر گذشته در همبستگی با نوار غزه ده‌ها کشتی در منطقه مورد حملات حوثی‌ها قرار گرفته‌اند که منجر شد تا بزرگترین شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی فعالیت دریانوردی خود از طریق این کریدور تجاری مهم جهان را متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید