هشدار عجیب و جنجالی رئیس جمهوری آرژانتین به کمونیست‌ها

خاویر میلی در جریان مبارزات انتخاباتی خود نیز از چین و برزیل انتقاد کرد و گفت که با «کمونیست‌ها» تعامل نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خاویر میلی رئیس جمهوری جدید آرژانتین که چند روز پیش به قدرت رسید، در پیام‌های خود هشدارهای عجیبی به چندین کشور و کمونیست‌ها داده که در رسانه‌ها جنجال برانگیز شده است.

میلی پس از اینکه در اولین سخنرانی خود روز دوشنبه 5 دی، گفت چاره‌ای جز پایبندی به یک روند سخت و دردناک مالی برای اصلاح بدترین بحران اقتصادی چند دهه اخیر کشورش که از تورم 200 درصدی رنج می‌برد، ندارد.

به گزارش روزنامه تلگراف، خاویر میلی در یک پیام عجیب به هواداران خود و کسانی که کریسمس را جشن گرفته بودند، هشدار داد که مراقب باشند «کمونیست» نشوند.

میلی که خواننده سابق راک بود و اکنون رئیس‌جمهوری کنونی آرژانتین شده با انتشار عکسی در ایکس (توییتر سابق) که در آن باتوم به دست گرفته بود، نوشت: «تعطیلات مبارک و مراقب باشید کمونیست نشوید».

«با چین و برزیل تعامل نخواهم کرد»

این اولین بار نیست که این مرد 52 ساله به موضوع «کمونیست‌‌ها» می پردازد، او در جریان مبارزات انتخاباتی خود از چین و برزیل انتقاد کرد و گفت که با «کمونیست‌ها» تعامل نخواهد کرد.

خاویر میلی یک اقتصاددان لیبرال است که چند روز پیش در انتخابات ریاست‌جمهوری آرژانتین پیروز شد. او در اولین سخنرانی خود هشدار داد که چاره ای جز پایبندی به یک مسیر مالی سخت و دردناک برای رفع بدترین بحران اقتصادی این کشور که شاهد روند تورم به 200% در دهه های گذشته بود، ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید