کشته شدن 4 اوکراینی در حمله هوایی روسیه به خرسون

در حالی که اوکراین برای برگزاری جشن کریسمس خود را آماده می‌کند، روسیه با حمله هوایی شهر خرسون را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی اوکراین روز دوشنبه چهارم دی، اعلام کردند در بمباران منطقه خرسون توسط جنگنده‌های روسیه، چهار غیر نظامی از جمله یک پیرمرد 87 ساله و همسر81 ساله‌ او کشته شدند.

این منابع افزودند، حمله هوایی روسیه یک ساختمان مسکونی در شهر خرسون را هدف قرار داد.

الکساندر پروکودین، رئیس اداره نظامی منطقه خرسون گفت: «این حمله هوایی 9 نفر دیگر از جمله یک پسر 15 ساله را مجروح کرده و به آتش سوزی در منازل مسکونی، یک مرکز پزشکی خصوصی و خط لوله گاز محلی منجر شد».

آندری یرماک، رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین، در شبکه‌های اجتماعی درباره حمله خرسون نوشت: «دشمن تعطیلات را به رسمیت نمی‌شناسد و تا زمانی که دشمن مردم ما را می‌کشد و سرزمین ما را اشغال کرده، ما مراسمی یا تعطیلاتی نخواهیم داشت».

بمباران‌های روسیه سراسر خرسون بویژه مرکز این استان را شامل شده است. حمله هوایی روسیه در حالی انجام گرفت که اوکراین جهت برگزاری جشن رسمی کریسمس برای اولین در 25 دسامبر آماده می‌شد.

برخی از اوکراینی‌های ارتدکس، مراسم کریسمس را در 25 دسامبر سال گذشته در واکنش به عملیات نظامی روسیه در اوکراین جشن گرفتند. پیش از آغاز جنگ، کلیسای ارتدکس روسیه هر سال در 7 ژانویه میلاد مسیح را در کی‌یف جشن می‌گرفت.

مراسم جشن میلاد مسیح در یکی از مکان های تاریخی موجود در فهرست میراث جهانی یونسکو - در کی‌یف، انجام می‌گرفت اما مراسم سال گذشته برای اولین بار از زمان استقلال اوکراین از شوروی سابق این مراسم به زبان اوکراینی برگزار شد.

تحولات میدانی جنگ در جبهه‌ها

در تحولات میدانی، وادیم آستافیف، مدیر مرکز مطبوعاتی یگان‌های گروه «جنوب» نیروهای روسی روز یکشنبه اعلام کرد که این گروه در 24 ساعت گذشته 10 پهپاد اوکراینی را در محور دونتسک سرنگون کرده است.

آستافیف به تاس گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی 10 پهپاد اوکراینی را در شهرهای گورلووکا، مارینکا و پوبدا در جمهوری خلق دونتسک سرنگون کردند».

او افزود: «یگان های این گروه 11 حمله را دفع کردند و نیروهای اوکراینی را در شهرهای کراسنویه، دلیوکا، کیروو و جورجیفکا در جمهوری خلق دونتسک شکست دادند».

آستافیف خاطرنشان کرد: «دشمن حدود 200 سرباز کشته و زخمی داشت.

او همچنین گفت که 4 دستگاه تانک، یک دستگاه لئوپارد-2 ساخت آلمان، یک دستگاه خودروی رزمی پیاده نظام آمریکایی «برادلی»، 3 دستگاه خودرو و یک سکوی توپخانه خودکششی منهدم شدند.

در همین حال «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار استان بلگورود روسیه نیز روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی در 24 ساعت گذشته علاوه بر انجام چندین حمله پهپادی، شهرهای این استان را با 55 گلوله مختلف هدف قرار داده‌اند.

گلادکوف در کانال خود در تلگرام گفت: «در منطقه بلگورود، شهر نخوتیوکا با 6 گلوله، شهر شیتینوفکا با 4 گلوله و شهر نائوموفکا با 2 گلوله و شهر ژوراولوکا با 3 گلوله توپ بمباران شدند.

به گفته او در منطقه بوریسوفکا دشمن یک تأسیسات زیربنایی در یک شرکت کشاورزی در شهر تساپوفکا را با یک پهپاد کامیکازه هدف قرار داد و در منطقه ولوکونوفکا، نیروهای اوکراینی شهر استاری را با 14 گلوله توپ هدف قرار دادند.

او خاطرنشان کرد: «نیروهای اوکراینی پل واقع در منطقه گریوورون بین شهرهای سووخوژنی و گورکی با پهپاد کامیکازه هدف قرار دادند که طی آن پنج کارگر مجروح شدند».

او افزود: «نیروهای اوکراینی همچنین حومه شهر اسپوداریوشینو را دو بار بمباران کرده و روز شنبه 9 گلوله خمپاره به سمت شهر موکرایا اورلوکا شلیک کردند که در پی آن 6 خانه آسیب دیده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید