روسیه از سرنگونی 10 پهپاد اوکراینی در محور دونتسک خبر داد

طبق بیانیه ارتش روسیه، ظرف 24 ساعت گذشته، 200 سرباز اوکراینی کشته و زخمی و انواع تسلیحات زرهی آلمانی و آمریکایی نیروهای اوکراینی در محور دونتسک منهدم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وادیم استافیف، مدیر مرکز مطبوعاتی یگان‌های گروه «جنوب» نیروهای روسیه، یکشنبه سوم دی اعلام کرد که این گروه طی 24 ساعت گذشته، 10 پهپاد نیروهای اوکراینی را در محور دونتسک سرنگون کرده است.
استافیف به خبرگزاری «تاس» گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی، 10 پهپاد اوکراینی را در شهرهای گورلووکا، مارینکا و پوبدا در جمهوری خلق دونتسک سرنگون کردند».
او افزود: «یگان‌های این گروه، 11 حمله را دفع کردند و نفرات و تجهیزات نیروهای اوکراینی را در شهرهای کراسنویه، دلیوکا، کیروو و جورجیفکا در جمهوری خلق دونتسک، شکست دادند».
استافیف خاطرنشان کرد: «خسارات دشمن حدود 200 سرباز کشته و زخمی، 4 دستگاه تانک شامل یک تانک لئوپارد-2 ساخت آلمان، یک خودروی رزمی پیاده نظام آمریکایی «برادلی» و 3 خودرو و یک سکوی توپخانه خودکششی «کراب» ساخت لهستان، دو عراده توپ «هویتزر مستا-بی»155 میلی‌متری و دو قبضه هویتزر 152 میلی‌متری بود».
به گفته او همچنین یک توپ 152 میلی متری «آکاسیا»، یک عراده توپ 122 میلی متری «گووزدیکا» و یک توپ هویتزر«دی-30» نیز منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید