ترامپ بایدن را به مداخله در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد

ترامپ: آنها تا نیمه کمپین بسیار موفق من برای انتخابات ریاست جمهوری منتظر ماندند و سپس دادخواست علیه من را اعلام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، مخالفت دادگاه عالی با بررسی مصونیت ریاست‌جمهوری خود را ستود و ضمن انتقاد شدید از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، او را به بازکردن مرزها و مداخله در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری، متهم کرد.
ترامپ، موافقت دولت بایدن با سرازیرشدن انبوه مهاجران را شورشی «حقیقی» توصیف کرد و جک اسمیت و دیگران را به دلیل استفاده از ترفندهای حقوقی برای اخراجش از انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان، به باد تمسخر گرفت.
ترامپ در حساب کاربری خود در «سوشال تروث» نوشت: «دادگاه به‌اجماع، دادخواست قضایی جک اسمیت علیه من در فیلم «سوپر اسپید» را رد کرد. این تیم بیمار متشکل از خلاف‌کاران تندور چپ‌گرا می‌توانست، این پرونده را که زمان زیادی را خواهد گرفت، 3 سال قبل به جریان بیاندازد. آنها تا نیمه‌های کمپین بسیار موفق من برای ریاست‌جمهوری منتظر ماندند و سپس علیه من پرونده تشکیل دادند».
ترامپ افزود: «اگر در نظرسنجی‌ها عملکرد ضعیفی داشتم، همانطور که برای دیگران از جمله جو بایدن کلاهبردار اتفاق افتاد یا اگر از نامزدی انصراف می‌دادم، این پرونده احمقانه و شرم‌آور را مطرح نمی‌کردند. این کار، دخالتی بی‌سابقه در انتخابات کشورمان است».
روزنامه «پولیتیکو» جمعه گزارش داد که دادگاه عالی، درخواست اسمیت برای تسریع در بررسی استدلال‌ها مبنی بر مصونیت ترامپ از پیگرد قانونی در ارتباط با اقدامات ادعایی او به هدف تخریب نتایج انتخابات 2020 را رد کرد.
ترامپ، بایدن را به شورش در موضوع «مرزهای باز» متهم کرد و گفت: «این موضوع به نوعی، یک شورش حقیقی است، به خصوص وقتی میلیون‌ها نفر از مکان‌های نامعلوم را به آن اضافه کنید که بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکا اجازه داد بدون برخورد با هیچ مانعی، به کشور ما سرازیر شوند».
ترامپ افزود: «این تصمیم جنون‌آمیز، تصمیمی اشتباه است ولی من آن را تصحیح خواهم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید