رسانه‌های اسرائيلى: حمله پهپادی به کشتی در نزدیکی هند از ایران صورت گرفت

وب‌سایت سمافور: مقامات دولت بایدن نگرانی فزاینده خود را از تلاش حوثی‌ها و حامیان آنها در تهران برای تضعیف تجارت دریایی، چه در سطح جهانی و چه با اسرائیل ابراز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائيل از جمله کانال 12 این کشور گزارش دادند پهپادی که روز شنبه دوم دی، یک کشتی تجاری اسرائيلى را در نزدیکی هند هدف قرار داد از ایران پرتاب شده بود.

در ادامه حملات به خطوط کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، مرکز هماهنگی تجارت دریایی بریتانیا وابسته به نیروی دریایی این کشور شنبه دوم دی، اعلام کرد که یک کشتی در سواحل هند، هدف حمله پهپادی قرار گرفت.
این مرکز در بیانیه‌ای از طریق پلتفرم «ایکس» اعلام کرد: « مرکز هماهنگی تجارت دریایی در نیروی دریایی بریتانیا، اطلاعاتی مبنی بر حمله پهپادی به یک کشتی که منجر به انفجار و آتش‌سوزی در فاصله 200 مایل دریایی، جنوب غربی شهر وراوال هند شد، دریافت کرد».
در ادامه این بیانیه آمده است که آتش‌سوزی ناشی از این حمله، مهار و تحقیقات در خصوص این حادثه آغاز شد.

تهدیدات حوثی‌ها علیه کشتیرانی

در راستای ادامه این حملات، وب‌سایت «سمافور» گزارش داده مقامات دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در قبال «تلاش حوثی‌ها و حامیان آنها در تهران برای تضعیف تجارت دریایی، چه در سطح جهانی و چه با اسرائیل، و همچنین افزایش هزینه‌ها برای ایالات متحده»، ابراز نگرانی کردند.
حوثی ها در بازه گذشته، با انجام چندین حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، حملاتشان را در ماه جاری تشدید کردند که باعث شد شماری از شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی، موقتا کار خود را متوقف کنند.
نیروهای آمریکایی و متحدانش در هفته‌های اخیر، ده‌ها موشک و پهپاد حوثی‌ها را در دریای سرخ رهگیری کردند و از تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با تهدید کشتیرانی در دریای سرخ خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید