بایدن لایحه بودجه دفاعی 886 میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد

میزان کمک به اوکراین در این لایحه بسیار کمتر از 61 میلیارد دلاری است که بایدن از کنگره درخواست کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، جمعه یکم دی، لایحه سیاست دفاعی ایالات متحده را امضا کرد که به موجب آن بودجه‌ای بی‌سابقه به میزان سالانه 886 میلیارد دلار برای هزینه‌ها و سیاست‌های نظامی مانند کمک به اوکراین و مقابله با چین در منطقه هند و اقیانوس آرام، هزینه خواهد شد.
کنگره هفته گذشته قانون مجوز دفاع ملی را تصویب کرد و سنای تحت کنترل دموکرات‌ها نیز این قانون را با اکثریت قوی از هر دو حزب با 87 رای موافق مقابل 13 رای مخالف تصویب کرد، در حالی که مجلس نمایندگان با 310 رای مخالف و 118 رای موافق به آن رای مثبت داد.
به گزارش «رویترز»، این لایحه که یکی از معدود قوانین اساسی است که هر ساله توسط کنگره تصویب می‌شود، همه امور از افزایش دستمزد سربازان در خدمت و خرید کشتی و هواپیما گرفته تا سیاست‌هایی چون حمایت از شرکای خارجی مانند تایوان را تنظیم می‌کند.
این قانون، افزایش حقوق سربازان به میزان 5.2 درصد و افزایش بودجه کل امنیت ملی کشور نزدیک به 3 درصد به 886 میلیارد دلار را خواستار شده است.
در این قانون همچنین برخی از شرکت‌های باتری‌سازی چینی که واجد شرایط خرید وزارت دفاع نیستند، فهرست شده‌اند.
کمک به اوکراین
این لایحه کمک به اوکراین، در قالب کمک امنیتی به این کشور تا پایان سال 2026 را گسترش داده وبا تخصیص 300 میلیون دلار برای این برنامه در سال مالی منتهی به 30 سپتامبر 2024 و سال بعد از آن، موافقت کرده است.
با این حال، این رقم در مقایسه با 61 میلیارد دلاری که بایدن از کنگره برای کمک به کی‌یف در مقابله با تهاجم روسیه درخواست کرده، ناچیز است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید