وکیل پیشین ترامپ اعلام ورشکستگی کرد

جولیانی در مقام وکیل شخصی ترامپ، تلاش‌ها برای حفظ وی در کاخ سفید پس از شکست او در انتخابات سال 2020 را رهبری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رودی جولیانی، شهردار اسبق نیویورک و وکیل پیشین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، که در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری 2020 با اتهامات جنایی روبروست و محکوم به پرداخت 148 میلیون دلار غرامت شده است، روز پنج‌شنبه اعلام ورشکستگی کرد.

به گزارش «رویترز»، دادگاهی در جورجیا چند روز پیش به جولیانی دستور داده بود بابت افتراهایی که در مقام وکیل ترامپ به دو کارمند انتخاباتی در آن ایالت زده بود، 148 میلیون دلار غرامت به آنها بپردازد.

واندریا ماس و مادرش روبی فریمن، دو کارمند سابق انتخاباتی در جورجیا، پس از آنکه جولیانی به دروغ ادعا کرد که آنها در «تقلب انتخاباتی» علیه ترامپ دست داشته‌اند، هدف تهدید‌های شدید هواداران رئیس‌جمهوری پیشین قرار گرفتند.

جولیانی با وجودی که در دادگاه اعتراف کرده بود که برای ادعای خود علیه این دو نفر هیچ مدرکی نداشته است، و ادعایش افتراآمیز بوده است، پس از صدور حکم دادگاه علیه خود در 15 دسامبر باز مدعیاتش را تکرار کرد، که منجر به ثبت شکایت دوم توسط مادر و دختر از وی شد.

یک قاضی فدرال روز چهارشنبه حکم داد که جولیانی باید فوراً غرامت را پرداخت کند، و استدلال کرد که اگر این امر به تاخیر بیفتد، وی ممکن است تلاش کند دارایی‌های خود را پنهان کند. وکیل دو زن گفته است که اعلام ورشکستگی جولیانی بدهی او به آنها را منتفی نمی‌کند.

جولیانی در مقام وکیل شخصی ترامپ، تلاش‌ها برای حفظ وی در کاخ سفید پس از شکست او در انتخابات سال 2020 را رهبری کرد. او با طرح شکایت‌های ناموفق برای به چالش کشیدن نتایج و ارائه شهادت‌های دروغ ادعا کرد که شواهدی دال بر تقلب در انتخابات در دست دارد.

جولیانی در جریان یک گردهمایی حامیان ترامپ در 6 ژانویه 2021، کمی قبل از حمله هزاران نفر از آنها به ساختمان کنگره آمریکا در تلاش برای جلوگیری از تأیید شکست ترامپ توسط کنگره، خواستار «محاکمه از طریق مبارزه» شده بود.

جولیانی به همراه ترامپ و ده‌ها متحد دیگر رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در جورجیا با اتهامات جنایی خرابکاری در انتخابات روبرو هستند. مجوز وکالت وی در نیویورک تعلیق شده است، و قرار است در واشینگتن نیز با محرومیت مواجه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید