فرانسه: همگام با شرکا برای مقابله با هر تهدیدی در دریای سرخ تلاش می‌کنیم

ائتلاف بین‌المللی دفاع از آزادی کشتیرانی در دریای سرخ متشکل از 10 کشور بریتانیا، بحرین، کانادا، فرانسه، ایتالیا، هلند، نروژ، سیشل، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا است و واشینگتن می‌کوشد با کسب منابع و پیوستن دیگر کشورهای آن را تقویت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت فرانسه ضمن محکوم کردن حملات حوثی‌ها علیه کشتی‌های تجاری، بر دفاع از آزادی کشتیرانی در دریای سرخ و عبور از تنگه باب المندب تاکید کرد.

در پی تشدید حملات حوثی‌ها و تهدیدهای این گروه مورد حمایت ایران در یمن علیه ناوبری تجاری و کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، دولت فرانسه ضمن اعلام پیوستن خود به ائتلاف بین‌المللی دریایی به رهبری آمریکا تاکید کرد که همگام با شرکا برای مقابله با هر تهدیدی در دریای سرخ تلاش می‌کند.

پاتریس پائولی، سخنگوی عربی زبان وزارت خارجه فرانسه، پنج‌شنبه 30 آذر، در مصاحبه با «العربیه» گفت: «ما با شرکای خود تلاش می‌کنیم تا از هرگونه تهدیدی علیه کشتی‌ها در دریای سرخ جلوگیری کنیم».

پاتریس پائولی در ادامه توضیح داد که پاریس به آزادی دریانوردی در دریای سرخ متعهد است و حملات حوثی ها به کشتی‌های تجاری را محکوم می‌کند.

این سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت:«ما از همه طرف‌ها می‌خواهیم تا از گسترش درگیری در منطقه خودداری کنند.»

او در ادامه با بیان این‌که فرانسه «در ائتلاف بین‌المللی برای تضمین آزادی دریانوردی در دریای سرخ شرکت می‌کند»، تاکید کرد که «حضور ناوهای جنگی در منطقه تضمین‌کننده آزادی دریانوردی خواهد بود».

ائتلاف برای امنیت ناوبری در دریای سرخ

ایالات متحده آمریکا از راه‌اندازی یک ائتلاف جدید برای تامین امنیت کشتیرانی در دریای سرخ برای مقابله با حملات شبه‌نظامیان حوثی در منطقه تنگه باب المندب خبر داده است.

در این ائتلاف بین‌المللی ده کشور بریتانیا، بحرین، کانادا، فرانسه، ایتالیا، هلند، نروژ، سیشل، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا شرکت می‌کنند.

بر اساس آن‌چه که جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات در شورای امنیت ملی کاخ سفید، سه‌شنبه اعلام کرده، دولت آمریکا امیدوار است با افزودن منابع و کشورهای بیشتری این ائتلاف را تقویت کند.

شایان ذکر است که از 18 نوامبر گذشته تاکنون دست‌کم 15 کشتی در دریای سرخ مورد حملات شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفتند.

ادامه تهدیدها و حملات حوثی‌ها که هدف از آن همبستگی با حماس در غزه علیه اسرائیل عنوان شده است، تاکنون باعث شده بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی بین‌المللی فعالیت و تردد شناورهای خود را در این کریدور تجاری مهم جهان متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید