طرح ایجاد «کریدور امن» در دریای سرخ برای مقابله با حملات حوثی‌ها

گذرگاه امن دریایی یا حمل و نقل هوایی؛ گزینه‌های طرح جدید برای حمل و نقل از طریق دریای سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سه منبع آگاه از طرح جدید حمایت از ناوبری در دریای سرخ، پنج‌شنبه، 30 آذر فاش کردند که «پراسپرتی گاردین» گروه ضربت دریایی در دریای سرخ که روز دوشنبه پنتاگون از آن رونمایی کرد، قصد دارد یک کریدور امن برای کشتیرانی تجاری ایجاد کند.

در طرح جدید ایالات متحده و کشورهای همپیمان به جای همراهی کشتی‌های تجاری بوسیله کاروان‌های نظامی از طریق تنگه «باب المندب» در دریای سرخ که 10 درصد تجارت دریایی از آن عبور می‌کند، یک سپر دفاعی در برابر حملات پهپادی و موشکی حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن ایجاد کنند.

این در حالی است که یک مقام آمریکایی به «فایننشال تایمز» گفت که این طرح هنوز در مراحل اولیه است و ممکن است تغییر کند.

حمل و نقل هوایی

طبق این گزارش صادرکنندگان اما در حال بررسی گزینه دیگری هستند از جمله حمل و نقل هوایی هستند. جان كلاين لاستويس، مدیر عملیات حمل و نقل هوایی در شرکت کشتیرانی پیشرو آلمانی «هيلمان وورلد وايد لوجيستيكس»، گفت که شرکت‌ها اکنون در تلاش هستند برای حفظ زنجیره تامین جهانی که شامل یک مسیر دریایی و هوایی مشترک است، به حمل و نقل به اصطلاح چندوجهی روی آورند.

او همچنین افزود، شرکت هیلمان شاهد افزایش تقاضا برای کالاهای مصرفی مانند پوشاک و لوازم الکترونیکی و فنی بوده است که این کالاها از طریق حمل و نقل مشترک هوایی و دریایی ارسال می‌شد.

بر اساس آنچه «رویترز»، پنج‌شنبه گزارش داد، این حمل و نقل مشترک دریایی -هوایی ممکن است به معنای انتقال کالاها ابتدا از طریق دریا به بندری در دبی و سپس با حمل هوایی آن به مقصد باشد.

کلاین افزود: «این مسیر جایگزین به مشتریان این امکان را می‌دهد که از منطقه خطر و سفر طولانی در سمت جنوبی آفریقا اجتناب کنند».

هزینه بالا حمل ونقل هوایی

پل براشیر، معاون رئیس بخش گروه زنجیره تامین لجستیک «آی.تی.اس» گفت: «برخی شرکت‌ها ممکن است استفاده از حمل و نقل هوایی را برای کالاهای ضروری یا حیاتی انتخاب کنند، اما هزینه بالای آن مانع انتخاب این گزینه به عنوان راه حل جامع می‌شود».

در این زمینه، برایان بورک، مدیر ارشد بازرگانی جهانی در شرکت «سیکو لوجستیک» توضیح داد که حمل و نقل کالا از طریق هوایی بین 5 تا 15 برابر گران‌تر از حمل و نقل دریایی است که طبق استانداردهای تاریخی، نرخ حمل و نقل کانتینری آن همچنان پایین است.

اما بورک که قبلاً از مشتریان درخواست‌هایی دریافت کرده است، افزود که اگر زمان تحویل کالا به مصرف‌کنندگان دو برابر شود، شرکت‌های حمل‌ونقل بیشتری به حمل‌ونقل هوایی روی خواهند آورد، به‌ویژه برای کالاهای با ارزشی مانند لباس‌های لوکس و لوازم الکترونیکی گران قیمت.

یک مسیر تجاری اصلی

کوری رانسلم، مدیر عامل شرکت بریتانیایی «دریایی گلوبال» که یک شرکت مشاوره امنیت و خطر دریایی است نیز تأکید کرد که سالانه حدود 35 هزار کشتی از منطقه دریای سرخ عبور می‌کنند و کالاهای خود را بین اروپا، خاورمیانه و آسیا حمل می‌کنند که این کالاها حدود 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است.

او همچنین اظهار داشت: «در سایه تهدید گسترده، قیمت سوخت و کالاهای عازم اروپا به دلیل افزایش هزینه‌های انتقال در سراسر آفریقا افزایش قابل توجهی خواهد داشت که با توجه به شرایط بندر ورودی ممکن است حدود 30 روز به زمان ترانزیت اضافه شود».

«تيل ويند شيبينگ لاينز» یکی از شرکت‌های تابعه سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای آلمانی «لیدل» که کالاهای غیرغذایی را برای «لیدل» و همچنین کالاهای دیگر مشتریان را حمل می‌کند، نیز گفت که در حال حاضر مسیر دریای سرخ را تغییر داده است.

این گزینه‌ها در حالی مطرح می‌شوند که جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا دو روز پیش تأیید کرد که «کشتی‌ها و هواپیماهای چند کشور به ایالات متحده می‌پیوندند تا نظارت دریایی و اقدامات دفاعی لازم برای محافظت از کشتی‌های تجاری در برابر تهدیدی که حوثی‌ها ایجاد می‌کنند، انجام دهند».

ابتکار ائتلاف نظامی برای حفاظت از امنیت دریانوردی پس از 15 مورد حمله حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ صورت می‌گیرد. این حملات تعداد زیادی از کشتی‌ها را مجبور به تغییر مسیر و طی کردن مسافت اضافی 3200 مایلی در اطراف آفریقا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size