بیش از 15 کشته و 30 زخمی بر اثر تیراندازی در دانشگاه چارلز پراگ

به گفته پلیس پراگ فرد مهاجم کشته شده و ماموران امنیتی به‌دنبال فرد دیگری هستند که گمان می‌رود در این حمله نقش دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حادثه تیراندازی در دانشکده هنر دانشگاه چارلز شهر پراگ دهها زخمی و کشته بر جای گذاشت.

پلیس جمهوری چک شمار قربانیان حادثه تیراندازی در دانشکده هنر دانشگاه چارلز پراگ را بیش از 15 کشته و 30 زخمی اعلام کرد.

به گفته پلیس فرد مهاجم که یکی از دانشجویان این دانشگاه بوده کشته شده و ماموران امنیتی به‌دنبال فرد دیگری هستند که گمان می‌رود در این حمله نقش دارد.

پلیس شهر پراگ، پنج‌شنبه 30 آذر لحظاتی پس از وقوع تیراندازی، در شبکه «ایکس» اعلام کرد که «فرد مسلح مهاجم خنثی شد» و «تخلیه تعدادی کشته و دهها زخمی از ساختمان محل حادثه جریان دارد».

پیش از آن سرویس اورژانس شهر پراگ نیز از کشته شدن دست‌کم 10 نفر در این تیراندازی خبر داده بود.

خبرگزاری فرانسه نیز بنا بر آمارهای اولیه شمار کشته‌شدگان بر اثر تیراندازی در دانشکده هنر پراگ را دست‌کم 10 نفر اعلام کرده بود.

انفجار

افزون بر آن رسانه‌های چک گزارش دادند که تیراندازی در دانشکده هنرها در دانشگاه چارلز پراگ رخ داده و همزمان با آن و ورود نیروهای امنیتی به مکان حادثه به استادان و دانشجویان توصیه شده که درهای اتاق‌های محل حضور خود را قفل کنند.

شبکه خصوصی «نووا تی وی» از وقوع انفجار و حضور یک فرد مسلح بر بام ساختمان محل حادثه که در مرکز تاریخی شهر پراگ واقع است، خبر داد.

ویت راکوسان، وزیر کشور چک به تلویزیون دولتی این کشور گفت که «تاکنون از وجود فرد مسلح دیگری در ارتباط با این حادثه اطمینان حاصل نشده و مردم باید از تدابیر عملیاتی و توصیه‌های پلیس پیروی کنند».

پلیس پراگ در راستای تدابیر امنیتی خود منطقه مکان وقوع حادثه را مسدود کرده و به ساکنان آن دستور داد تا در منازل خود بمانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید