کمک کنگره آمریکا به اوکراین تا سال آینده منتفی شد

تأخیر در کمک‌های ایالات متحده یکی از نشانه‌های بارز کاهش حمایت از اوکراین در میان متحدانش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه اختلافات جمهوری‌خواهان با دموکرات‌ها در کنگره ایالات متحده بر سر مساله مهاجرت و محافظت از مرز آمریکا با مکزیک به جایی نرسید، بسته کمکی برای اوکراین که جمهوری‌خواهان محافظه‌کار آن را به مساله مرزی مرتبط می‌کنند نیز به تصویب نرسید، و بدین ترتیب بحث بر سر این موضوع به سال آینده و پس از پایان تعطیلات کریسمس و سال نو در آمریکا موکول شد.

به گزارش «بلومبرگ»، چاک شومر، سناتور دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت سنا، روز سه شنبه اذعان کرد که تلاش برای تصویب بسته کمکی اوکراین به زمان بیشتری نیاز دارد. جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، از کنگره خواستار بیش از 60 میلیارد دلار کمک برای اوکراین شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در واکنش به تأخیر در تصویب بودجه کمکی برای اوکراین توسط آمریکا، گفت که نیروهایش «ابتکار عمل» را در میدان نبرد در دست دارند. او در سخنرانی خود در روز سه‌شنبه گفت که اوکراین خسارات سنگینی متحمل شده و ذخایر خود را تا حد زیادی هدر داده است.

به گفته بلومبرگ، تأخیر در کمک‌های ایالات متحده یکی از نشانه‌های بارز کاهش حمایت از اوکراین در میان متحدانش است. اتحادیه اروپا نیز پیشتر تصویب بسته کمکی برنامه‌ریزی‌شده 50 میلیارد یورویی خود به اوکراین را به دلیل مخالفت ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان به تعویق انداخته بود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین هفته پیش شخصاً از کنگره بازدید کرد تا از قانون‌گذاران آمریکایی بخواهد کمک بیش از 60 میلیارد دلاری جو بایدن برای کمک به کشور خود را تصویب کنند. زلنسکی سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که مطمئن است آمریکا پشت اوکراین را خالی نخواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد بودجه‌ای که برای کمک نظامی به اوکراین اختصاص داده شده است، تا 30 دسامبر به پایان می‌رسد، و اگر کنگره بودجه جدیدی تصویب نکند، کمک‌های آمریکا به اوکراین قطع خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید