پوتین: کی‌یف با حمایت اطلاعات غربی آشکارا مسیر تروریسم را در پیش گرفته است

رئیس‌جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که سرویس‌های امنیتی این کشور در سال گذشته «برای حمایت از ضد جاسوسی در طول عملیات نظامی ویژه» کارهای زیادی انجام دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در اظهاراتی گفت که کی‌یف با حمایت غرب آشکارا مسیر تروریسم را در پیش گرفته و سرویس‌های اطلاعاتی روسیه باید فعالیت ضد تروریسم را در همه جهت تقویت کنند.

پوتین، چهارشنبه 29 آذر، در پیامی ویدیویی به مناسبت روز «افسران امنیتی»، گفت: «می‌دانیم که کی‌یف با حمایت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی خارجی آشکارا در مسیر اعمال روش‌های تروریستی و در واقع تروریسم دولتی حرکت کرده و اقدامات خرابکارانه علیه تأسیسات غیرنظامی، زیرساخت‌های سوخت انرژی و حملات تروریستی علیه غیرنظامیان و مقامات دولتی به یکی از تاکتیک‌های معمول کی‌یف تبدیل شده است».

او تاکید کرد: «تقویت کار ضد تروریسم در همه زمینه‌ها، استفاده از طیف وسیعی از قابلیت‌های فنی و عملی سرویس‌های اطلاعاتی و همکاری فعال با وزارت دفاع و سایر وزارتخانه‌ها ضروری است».

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه حفاظت از مرزهای کشور به ویژه مناطق نزدیک به خط تماس مستلزم توجه ویژه است، افزود: «در عین حال از شما می‌خواهم تمام مساعدت‌ها و حمایت‌های لازم را از ساکنان مناطق مرزی انجام دهید».

پوتین خاطرنشان کرد که سرویس‌های امنیتی در سال گذشته کارهای زیادی برای «حمایت از ضد جاسوسی در طول عملیات نظامی ویژه» و همچنین برای محافظت از جان و ایمنی شهروندان روسیه در جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک و استان‌های خیرسون و زاپوروژیا انجام داده‌اند.

اظهارات پوتین همزمان با بالا گرفتن شدت درگیری‌ها‌ در جبهه‌های روسیه و اوکراین بیان می‌شود.

ارتش روسیه برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر در خاک اوکراین تلاش می‌کند و در مقابل مقام‌های کی‌یف در تلاش‌ هستند تا برای مقابله با مسکو حمایت نظامی بیشتری از سوی غرب برای خود جلب کنند.

نیروهای روسیه در پاییز امسال، تعداد حملات شبانه خود به شهرهای اوکراین را افزایش داد.

این در حالی است که به نظر می‌رسد عزم غربی‌ها برای حمایت از اوکراین در حال ضعیف شدن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید