زلنسکی: زمان پایان جنگ با روسیه نامعلوم است و در تدارک بسیج نیم میلیون سرباز هست

رئیس جمهوری اوکراین: تعداد بیشتری از سامانه‌های پدافند هوایی جدید پاتریوت را دریافت خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، سه‌شنبه 28 آذر، تقریباً دو سال پس از آغاز جنگ با روسیه، گفت که «هیچ‌کس» نمی‌تواند زمان پایان جنگ را تعیین کند.

رئیس جمهوری اوکراین در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود اظهار داشت: بر این باورم که هیچ‌کس پاسخی ندارد، حتی افراد محترم، فرماندهان ما یا شرکای غربی که می‌گویند جنگ سال‌ها ادامه خواهد داشت، آ‌نها هم نمی‌دانند».

زلنسکی تاکید کرد که ارتش کشورش به‌‌رغم تهدیدهای مسکو، از ماه اوت با ایجاد یک کریدور دریایی به‌منظور صادرات کالاهای اوکراینی، به «پیروزی بزرگ» بر روسیه در دریای سیاه دست یافته است.

زلنسکی تاکید کرد که نیروهای اوکراینی به «پیروزی بسیار مهمی در دریای سیاه» دست یافتند و افزود که این موضوع بخشی از عملیات اوکراین در جنوب است.

رئیس جمهوری اوکراین در این باره تصریح کرد که ارتش اوکراین که در یافتن داوطلبان سربازی با مشکل مواجه شده است، برای ادامه مقابله با روس‌ها پیشنهاد بسیج «450 تا 500 هزار نفر» را داده است.

زلنسکی در ادامه اظهارات خود اما توضیح داد که هنوز هیچ‌گونه تصمیمی در این‌باره گرفته نشده است.

او افزود: «من پیشنهاد بسیج 450 تا 500 هزار نفری را دادم و بر لزوم وجود استدلال‌های بیشتر برای حمایت از این ایده تأکید کردم، چرا که این «تعداد بسیار زیادی است.»

زلنسکی گفت که اوکراین «چند سامانه دفاع هوایی جدید آمریکایی پاتریوت» را برای کمک به مقابله با حملات هوایی و موشکی روسیه به دست خواهد آورد.

همزمان با نگرانی‌های فزاینده در کییف درباره کاهش کمک‌های غربی، زلنسکی گفت: «تعداد سامانه‌ها را فاش نمی‌کنم، اما بسیاری از سامانه‌های پاتریوت برای محافظت از کشورمان در زمستان به اوکراین فرستاده خواهد شد.»

رئیس جمهوری اوکراین همچنین تاکید کرد که با وجود نگرانی فزاینده در مورد کاهش کمک‌های غرب به کی‌یف، ایالات متحده به اوکراین «پشت نخواهد کرد».

وی با تاکید بر این‌که «واشینگتن به وعده‌های خود عمل خواهد کرد»، گفت: «مطمئن هستم که آمریکا از حمایت ما دست نخواهد کشید.»

با وجود این‌که کمتر از یک سال تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی‌مانده است، زلنسکی هشدار داد که بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید می‌تواند «تاثیری قوی» بر جنگ اوکراین داشته باشد.

او خاطرنشان کرد: اگر سیاست رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده، هر کسی که باشد، در قبال اوکراین متفاوت باشد، بهتر یا اقتصادی‌تر باشد، فکر می‌کنم این شاخص‌ها تأثیر بسیار شدیدی بر روند جنگ خواهد گذاشت و ترامپ، در صورت پیروزی، «به احتمال زیاد سیاست متفاوتی را در پیش خواهد گرفت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید