انتقاد رهبر اقلیت سنا از اظهارات ترامپ درباره مهاجران

سایر سناتورهای جمهوری‌خواه نیز به حرف‌های نژادپرستانه ترامپ واکنش نشان داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میچ مکانل، سناتور جمهوری‌خواه کنتاکی و رهبر اقلیت سنا، بابت اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که گفته بود «مهاجران خون مملکت ما را مسموم می‌کنند»، روز سه‌شنبه به شدت از ترامپ انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره آمریکا «هیل»، در واکنش به اظهارات ترامپ که با مواضع نازی‌ها قبل و در طول جنگ جهانی دوم مقایسه شده است، مکانل یادآوری کرد که خود ترامپ زمانی که رئیس‌جمهوری بود، همسر وی ایلین چائو، آمریکایی تایوانی‌الاصل را به مقام وزارت حمل و نقل منصوب کرده بود.

چائو که 30 سال است همسر مکانل است، در دولت جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا، نیز در مقام وزارت کار خدمت کرده بود، و اولین زن آمریکایی-آسیایی بود که در آمریکا به وزارت رسید.

مکانل به ندرت درباره اظهارات تحریک‌آمیز ترامپ در سال جاری اظهار نظر کرده است، و معمولاً به خبرنگاران می‌گوید که قصد دارد از مداخله در مرحله اول کارزار ریاست جمهوری جمهوری‌خواهان در سال 2024 خودداری کند.

با این حال، رهبر اقلیت سنا نتوانست در برابر اظهارات تحریک‌آمیز اخیر ترامپ، که صدای بسیاری از جمهوری‌خواهان را نیز درآورد، سکوت کند، به‌ویژه که ترامپ پیشتر نیز در قبال همسر وی الفاظ تحقیرآمیز به کار برده بود.

ترامپ در سال 2022 در یک پست در پلتفرم «سوشال تروث» خود چائو را «عاشق چین» و «کوکو چائو» نامیده بود. در همان زمان، مارک شورت، مشاور ارشد مایک پنس، معاون ترامپ در دوران رئیس‌جمهوری، حرف‌های ترامپ را «توهین نژادی» خواند و گفت «این حرف‌ها آشکارا نادرست است».

به گفته هیل، سایر سناتورهای جمهوری‌خواه نیز به حرف‌های نژادپرستانه ترامپ واکنش نشان داده‌اند. جان تون از داکوتای جنوبی گفته پدربزرگ خودش هم مهاجر بوده است، و بنابراین با ترامپ موافق نیست. تام تیلیس از کارولینای شمالی نیز اظهارات ترامپ را «لفاظی بی‌مورد» خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید