فرانسه: با شرکای خود اقداماتی برای توقف حملات حوثی‌ها انجام خواهیم داد

وزیر خارجه فرانسه خواستار تقویت توانایی نظامی کشورهای غربی برای انجام عملیات در منطقه دریای، سرخ جهت پایان دادن به حملات حوثی‌ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، در اظهاراتی گفت که پاریس با شرکای خود برای پایان دادن به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ تدابیری اتخاذ خواهد کرد.

کولونا، سه‌شنبه 28 آذر، در دیدار با دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا در پاریس گفت، افزود: «در هماهنگی با متحدان خود تدابیری اتخاذ خواهیم کرد. ما باید توانایی خود را برای انجام عملیات در منطقه دریای سرخ را تقویت کنیم تا به حملات حوثی‌ها پایان دهیم».

اظهارات وزیر خارجه فرانسه پس از آن ایراد شد که شرکت امنیت دریانوردی بریتانیا، «امبری»، بامداد سه‌شنبه، اعلام کرد که اطلاعاتی درباره تلاش گروهی برای ربودن یک کشتی در 17 مایلی غرب شهر ساحلی عدن در یمن دریافت کرده است.

این شرکت بریتانیایی گفت تلاش افرادی برای سوار شدن به عرشه کشتی جهت ربودن آن ناموفق بود و همه خدمه کشتی سلامت هستند.

در همین راستا لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیر امروز سه‌شنبه از تشکیل یک نیروی دریایی چندملیتی برای حفاظت از تجارت در دریای سرخ در برابر حملات موشکی و پهپادی حوثی‌های وابسته به ایران خبر داد.

به گزارش «رویترز»، آستین که به بحرین، مقر فرماندهی نیروی دریایی ایالات متحده در خاورمیانه سفر کرده است، در بیانیه‌ای گفت: «این یک چالش بین‌المللی است که نیازمند اقدام جمعی است. بنابراین امروز من ایجاد عملیات حفاظت از تجارت را اعلام می‌کنم. این یک ابتکار مهم امنیتی چندملیتی است.»

با تشدید حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در خطوط کشتیرانی، پنتاگون اعلام کرد آمریکا با متحدان و شرکای خود در منطقه برای مقابله با تهدیدات حوثی‌ها گروه ویژه 153 مرتبط با امنیت دریای سرخ را در چارچوب نیروهای مشترک دریایی- نظامی فعال کرده است.

حوثی‌ها طی هفته‌های گذشته چندین حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام دادند.

تشدید حملات این گروه به خطوط دریانوردی باعث شد که تعدادی از شرکت‌های کشتیرانی بین المللی به طور موقت کار خود را متوقف کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید