وزیر دفاع آلمان:اتحادیه اروپا 5 تا 8 سال فرصت دارد قابلیت‌های دفاعی خود را افزایش دهد

پیستوریوس هشدار داد که افزایش تولید تسلیحات روسیه، به ویژه در راستای ادامه جنگ آن علیه اوکراین، تهدیدی جدی برای اروپا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان هشدار داد که اروپا به احتمال زیاد تا پایان دهه جاری وارد جنگ با روسیه شود، و تاکید کرد با تمرکز استراتژیک آمریکا روی خاور دور، اتحادیه اروپا باید با تکیه بر توانایی‌های خود آماده مقابله با تهدید مسکو شود.

به گزارش «یورونیوز»، پیستوریوس گفت: «تهدیدهای پوتین علیه کشورهای بالتیک، گرجستان و مولداوی را باید بسیار جدی گرفت. تا پایان این دهه با خطراتی مواجه خواهیم شد.»

پیستوریوس از کشورهای اروپایی خواست با در نظر گرفتن تغییرات ژئوپلیتیکی، خود را در بخش‌های صنایع نظامی، صنعتی و اجتماعی تقویت کنند، و گفت اتحادیه اروپا بین پنج تا هشت سال فرصت دارد تا قابلیت‌های دفاعی خود را افزایش دهد.

خود آلمان با استفاده از یک صندوق ویژه 100 میلیارد یورویی که پس از تهاجم روسیه به اوکراین تأسیس شد، تلاش‌ها برای بازسازی نیروهای مسلح خود را تشدید کرده است.

وزیر دفاع آلمان گفت کشورش به اتخاذ یک «موضع نظامی قوی‌تر» متعهد است، و قصد دارد با ارائه دستورالعمل‌های دفاعی جدید «بوندس‌ور» یا نیروی دفاعی این کشور را برای جنگ آماده کند، و افزود انتظار دارد برلین در چشم‌انداز نظامی اروپا «نقش رهبری» را بر عهده بگیرد.

پیستوریوس تاکید کرد از آنجایی که ایالات متحده تمرکز خود را به سمت منطقه هند و اقیانوس آرام تغییر داده است، لازم است اروپا به‌طور مستقل توانایی‌های امنیتی و دفاعی خود را تقویت کند. او هشدار داد که افزایش تولید تسلیحات روسیه، به ویژه در راستای ادامه جنگ آن علیه اوکراین، تهدیدی جدی برای اروپا است.

به گزارش یورونیوز، پیستوریوس همچنین خواستار «اقدامات پیشگیرانه» از جمله افزایش همکاری نظامی فراتر از مرزهای اروپا شد و گفت: «اگر این کار را نکنیم، معنایش این است که فضای خارج از اتحادیه اروپا را به روس‌ها و چینی‌ها واگذار کرده‌ایم، و این حتی خطرناک‌تر است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید