سی‌ان‌ان: آمریکا تل‌آویو را برای توقف بمباران سنگین غزه زیر فشار می‌گذارد

بازدید امروز آستین از اسرائیل، دومین سفر وزیر دفاع آمریکا به تل‌آویو از آغاز جنگ غزه در 7 اکتبر است و از آن تاریخ تاکنون آستین 27 بار با گالانت، صحبت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که اسرائیل، یکشنبه 26 آذر، از زبان هیلی تروپر، وزیر فرهنگ خود تأکید کرد که جنگ در نوار غزه ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها ادامه یابد، به نظر می‌رسد واشینگتن بر موضعش مبنی بر تعیین یک برنامه زمانی مشخص برای عملیات نظامی اسرائیل، پافشاری می‌کند.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، دوشنبه 27 آذر طی سفرش به اسرائیل، قرار است مسئولان این کشور را برای تعیین حد و مرز جنگ جاری، زیر فشار بگذارد.

به گفته یک مقام بلندپایه، آستین در جریان به‌روزرسانی‌های مشخص مرتبط با نحوه ارزیابی یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و ارتش اسرائیل از پیشروی‌های به‌دست‌آمده در مرحله کنونی حمله به غزه، در راستای نابودسازی زیرساخت‌های حماس، قرار خواهد گرفت.

این مقام با این بیان که وزیر دفاع آمریکا، مقامات اسرائیلی را در مورد معیارهای مورد نظرشان برای انتقال به فاز بعدی جنگ، تحت فشار قرار خواهد داد، افزود که آستین در راستای «بررسی دقیق» اقدامات انجام‌شده برای افزایش کمک‌های بشردوستانه در غزه و کاهش آسیب به غیرنظامیان، تلاش خواهد کرد.

به نظر این مقام، نهاد امنیتی اسرائیل در حال ارزیابی لحظه به‌لحظه شرایط و پیشروی عملیات است و آستین مایل به دریافت ارزیابی داخلی آنها از عملکرد خود خواهد بود و تاکید خواهد کرد که واشینگتن از آمادگی لازم برای مشورت‌دهی و اطمینان از وجود یک برنامه‌ریزی مشخص برای گذار به مرحله توقف عملیات بزرگ زمینی، برخوردار است.

سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل چند روز پس از گفته‌های جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا به خبرنگاران در تل آویو در این مورد است که اسرائیل در صدد گذار به مرحله جدیدی از جنگ است که طی آن بر شیوه‌های دقیق‌تر برای هدف قرار دادن رهبری حماس، تمرکز خواهد کرد.

بازدید امروز آستین از اسرائیل، دومین سفر وزیر دفاع آمریکا به تل‌آویو از 7 اکتبر است و از آن تاریخ تاکنون آستین 27 بار با گالانت، همتای اسرائیلی خود صحبت کرده است
به‌رغم فشار آمریکا برای تسریع پایان بمباران سنگین غزه و انتقال به «فاز دیگری» از جنگ با حماس، به نظر می‌رسد که اسرائیل مصمم است، عملیات نظامی خود در غزه را بدون تعیین جدول زمانی برای پایان آن، ادامه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید