پهپادهای اوکراینی به دو منطقه در استان کورسک روسیه حمله کردند

در پی صدای انفجار در کی‌یف، پدافند هوایی علیه پهپادهای روسی فعال شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جبهه‌های جنگ روسیه و اوکراین، روز شنبه 25 آذر شاهد تنش‌های تازه و درگیری خونین بود که طی آن نیروهای روسی در تلاش برای پیشروی و مقامات کی‌یف به دنبال دریافت سریع کمک‌های غربی هستند.

در تازه‌ترین تحولات، رومن استاروویت، استاندار کورسک روسیه شنبه 25 آذر گفت که پهپادهای اوکراینی به مناطق دیمیتریفسکی و ژلزنوگورسک در این استان حمله کردند.

استاندار کورسک در کانال تلگرامی خود نوشت: «پهپادهای نیروهای مسلح اوکراین به مناطق دیمیتریفسکی و ژلزنوگورسک حمله کردند اما این حنله خسارتی در پی نداشت.»
به گفته او، طبق اطلاعات اولیه، به در، دیوار و پنجره 8 منزل در منطقه دیمیتریفسکی خساراتی وارد شده است.

استاندار کورسک همچنین افزود، ایستگاه راه آهن شهر دمیتریف نیز مورد حمله قرار گرفته است. هم‌زمان، مناطق مجاور ایستگاه راه آهن شهر دمیتریف حمله شده و به ایستگاه کمپرسور هم خساراتی وارد شده است.

او در ادامه گفته که پهپادهای اوکراینی به خطوط تامین کننده برق منطقه ژلزنوگورسک نیز خساراتی وارد کردند.

پیش‌تر ،جمعه شب 24 آذر، شاهدان عینی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در گوشه و کنار پایتخت اوکراین گزارش دادند. این انفجارها در هر دو ساحل رود دنیپر روی داد اما خسارتی گزارش نشده است.

به گفته شهردار کی‌یف، یگان‌های ضدهوایی، پهپادهایی که در نزدیک شهر پرواز کنند را هدف قرار می‌دهند و نیروهای روسیه چندین منطقه نزدیک مرکز شهر را هدف قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید