موافقت آمریکا با فروش 300 میلیون دلار سامانه‌های اطلاعات تاکتیکی به تایوان

فروش این تجهیزات، تازه‌ترین مورد از کمک‌های آمریکا به سامانه‌های دفاعی تایوان به شمار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا«پنتاگون» جمعه 24 آذر اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور با فروش تجهیزاتی به ارزش 300 میلیون دلار را برای کمک به پشتیبانی از سیستم‌های اطلاعات تاکتیکی تایوان موافقت کرده که جدیدترین مورد کمک به سامانه‌های دفاعی این جزیره است.

آمریکا به لحاظ حقوقی نسبت به تامین تجهیزات دفاعی برای تایوان که بنا به ادعای چین، بخشی از خاک این کشور است، متعهد است.

فروش تسلیحات آمریکایی به تایوان، عملا به صورت منبع تنش دائمی میان واشینگتن و پکن درآمده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی وابسته به «پنتاگون» اعلام کرد که این فروش در تداوم حمایت از چرخه توسعه برای حفظ توانمندی‌های فرماندهی، کنترل، ارتباطات و قابلیت‌های محاسباتی تایوان، انجام می‌شود.

در بیانیه این آژانس آمده است که این پشتیبانی، توانایی تایوان برای «مقابله با تهدیدات کنونی و آتی از طریق تقویت آمادگی عملیاتی»، حفظ ظرفیت‌های فرماندهی، کنترل، ارتباطات و قابلیت‌های محاسباتی کنونی در راستای تامین جریان اطلاعات تاکتیکی را بهبود می‌بخشد.

به‌گفته وزارت دفاع تایوان، این فروش به حفظ کارایی سیستم‌های فرماندهی و کنترل رزمی مشترک کمک می‌کند تا بتوانند آگاهی در عرصه جنگ را بهبود بخشند.

این وزارتخانه در بیانیه خود گفت: «عملیات نظامی مکرر انجام شده توسط کمونیست‌های چینی در اطراف تایوان، تهدیدی جدی برای ما است».

در ادامه بیانیه وزارت دفاع تایوان ضمن تشکر از آمریکا برای ارائه این کمک‌ها، پیش‌بینی شده که روند فروش ظرف یک ماه، عملیاتی شود.

دفتر ریاست جمهوری تایوان اعلام کرد که این معامله، دوازدهمین فروش تسلیحاتی است که توسط دولت بایدن با تایپه انجام می‌شود و گویای این واقعیت است که دولت آمریکا، برای نیازهای دفاعی جزیره، اهمیت زیادی قائل است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید