مارک زاکربرگ برای محافظت از خود و خانواده‌اش مخفیگاهی در وسط اقیانوس می‌سازد

این میلیاردر آمریکایی 170 میلیون دلار جهت خرید زمینی برای ساخت قلعه‌ای مستحکم هزینه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که هشدارها در هفته‌ها و ماه‌های گذشته درباره احتمال وقوع جنگ جهانی سوم در نتیجه بالا گرفتن موج درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان افزایش یافته است، مارک زاکربرگ میلیاردر آمریکایی، موسس شرکت متا و صاحب غول‌های شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، اینستاگرام و واتساپ تصمیم گرفته تا قلعه‌ای غیرقابل نفوذ بعنوان یک مخفیگاه در ایالت هاوایی آمریکا بسازد.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی از جمله «نیویورک پست» و «وایرد» که تصاویری از داخل قلعه مستحکم مارک زاکربرگ منتشر کردند، این خانه در وسط اقیانوس در فاصله 4 هزار کیلومتری جزیره هاوایی و در نزدیکترین نقطه زمین ایجاد خواهد شد تا اطمینان حاصل شود تحت تأثیر هیچگونه انفجار هسته‎ای قرار نگیرد.

دروازه اصلی قلعه مستحکم که Koolau Ranch نام دارد، در صورت وقوع یک جنگ جهانی بزرگ، ضد انفجار خواهد بود.

بر اساس گزارش نیویورک پست، این مجموعه مستحکم شامل بیش از 10 ساختمان با دو کاخ مرکزی است که توسط یک تونل منتهی به یک پناهگاه زیرزمینی 5000 فوت مربعی با یک دریچه فرار، به هم متصل می‌شود.

این قلعه شامل حداقل 30 اتاق خواب، 30 حمام، مهمانخانه و مجموعه‌ای از 11 خانه درخت دایره‌‌مانند خواهد بود که با پل‌های طنابی به یکدیگر متصل می‌شوند.

مزرعه مستحکم به آب خودکفا، برخی دام‌ها و مکان‌هایی برای پرورش گیاهان برای تولید غذا مجهز خواهد شد.

مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ

زاکربرگ با گروهی از کارگران همراه خواهد بود که در نگهداری، برداشت محصول و مراقبت از دام‌ها کمک خواهند کرد.

این قلعه برای چندین دهه می‌تواند غذا و نوشیدنی برای ساکنانش تامین کند تا حد امکان به زندگی خود ادامه دهند.

طبق این گزارش وقتی جنگ یا خطر به پایان می‌رسد، افرادی که در داخل قلعه هستند، می‌توانند خارج شوند و زندگی جدیدی را روی زمین شروع کنند.

سخنگوی زاکربرگ به وایرد گفت، این میلیاردر آمریکایی 170 میلیون دلار برای خرید زمین برای ساختن قلعه مستحکم خود که او، همسر و فرزندانش از آن به عنوان خانه خانواده استفاده خواهند کرد، هزینه کرده است.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید