پوتین: جنگ اوکراین تا تحقق اهداف روسیه ادامه خواهد یافت

پوتین پارسال، در بحبوحه شکست‌های ارتش روسیه در اوکراین، از برگزاری کنفرانس خبری سالانه‌اش خودداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، پنج‌شنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی بزرگ سالانه خود در مسکو اعلام کرد تا زمانی که اهداف کرملین محقق نشده است، جنگ اوکراین ادامه خواهد یافت.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، این کنفرانس بزرگ که بیش از چهار ساعت طول کشید، اولین حضور پوتین در برابر خبرنگاران داخلی و بین‌المللی است پس از آنکه حمله ارتش روسیه در فوریه 2022 به اوکراین آغاز شد.

به گفته این خبرگزاری، پوتین اگرچه از کنفرانس مذکور بیشتر به عنوان «نمایش اقتدار» در آستانه انتخابات ریاست‌ جمهوری روسیه در ماه مارس استفاده کرد، اما برخی جزئیات را نیز درباره آنچه مسکو «عملیات نظامی ویژه» خود در اوکراین می‌نامد، ارائه داد.

او گفت که اعزام پیوسته داوطلبان به جبهه به این معنی است که نیازی به موج دوم بسیج عمومی نیروهای ذخیره برای جنگ اوکراین نیست. به گفته وی، هم‌اکنون حدود 617000 سرباز روسی در جبهه‌های جنگ حضور دارند، که حدود 244000 نفرشان سربازان وظیفه هستند که پارسال اعزام شدند.

پوتین که نزدیک 24 سال است قدرت را در روسیه در دست داشته است، هفته پیش اعلام کرد که خود را مجددا نامزد انتخابات می‌کند. او پارسال، در بحبوحه شکست‌های ارتش روسیه در اوکراین، از برگزاری کنفرانس خبری سالانه‌اش خودداری کرد.

با این حال، به گفته آسوشیتدپرس، امسال که به نظر می‌رسد حمایت‌های غرب از اوکراین کاهش یافته است، و ضدحمله کی‌یف که تابستان امسال شروع شد به جایی نرسیده است، پوتین تصمیم گرفت با خبرنگاران بین‌المللی روبرو شود.

رئیس‌جمهوری روسیه بر پیروزی‌های کشورش در اوکراین و کاهش حمایت متحدان غربی کی‌یف تاکید کرد و گفت: «اوکراین امروز تقریباً هیچ چیز تولید نمی‌کند. آنها تلاش می‌کنند برخی چیزها را حفظ کنند، اما عملاً خودشان چیزی تولید نمی‌کنند و همه چیز را رایگان وارد می‌کنند. اما هدایای رایگان می‌تواند در جایی به پایان برسد، و ظاهراً دارد کم کم ته می‌کشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید