اوکراین مدعی انهدام 14 پهپاد روسی شد

سفر زلنسکی به واشینگتن به‌رغم سخنان بایدن در تاکید بر تداوم حمایت از اوکراین، عملا بدون دستیابی به هیچ تعهدی برای ارائه میزان بیشتری از کمک آمریکا به اوکراین، پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در تازه‌ترین تحولات جنگ اوکراین، نیروی هوایی این کشور مدعی شد که همه 14 پهپاد پرتاب‌شده از سوی روسیه در طول شامگاه پنجشنبه 23 آذر به سمت خاک اوکراین را سرنگون کرده است.

نیروی هوایی اوکراین در «تلگرام» افزود: «گروه‌های شلیک سیار، نیروی هوایی و نیروهای دفاعی اوکراین در مناطق مایکولایف، خرسون، خملنیتسکی و پولتاوا همه 14 پهپاد پرتاب‌شده توسط دشمن را سرنگون کردند».

این در حالی است که به گفته منابع محلی در جمهوری خلق دونتسک به خبرگزاری «تاس»، حمله اوکراین به شهر ماریوپل در شامگاه پنجشنبه با استفاده از موشک‌های «استروم شادو» انجام شد.

ناکامی‌های میدانی کی‌یف

از سویی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین طی مصاحبه‌ با رسانه‌ها تاکید کرد که روسیه، کاهش حمایت نظامی آمریکا از اوکراین را رصد کرده و کی‌یف با ناکامی‌های میدانی روبرو شده است.

سخنان پسکوف به رسانه‌های روسی پس از آن بود که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در واشینگتن برای دریافت بیش از 60 میلیارد دلار کمک نظامی جدید که به دلیل بروز اختلاف نظر در کنگره، متوقف شده، به گفت‌وگو پرداخت.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان مذاکرات سه‌شنبه گذشته به زلنسکی تاکید کرد که او و مردم آمریکا، اوکراین را تنها نخواهند گذاشت ولی سفر زلنسکی به واشینگتن عملا بدون دستیابی به هیچ تعهدی برای ارائه میزان بیتشری از کمک آمریکا به اوکراین، پایان یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید