مشاور امنیت ملی آمریکا برای دیدار با مقامات اسرائیلی به تل‌آویو سفر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ بین اسرائیل و حماس در غزه شاهد روز جدیدی از تشدید تنش و درگیری‌های خشونت‌آمیز است، روزنامه تایمز اسرائیل روز پنج‌شنبه گزارش داد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 23 آذر برای دیدار با مقامات اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل وارد تل‌آویو می‌شود.

این روزنامه پیشتر به نقل از دفتر نتانیاهو نوشته بود که یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و بنی گانتز، وزیر شورای جنگ، از جمله مقاماتی هستند که سالیوان با آنها دیدار خواهد کرد.

کاخ سفید دیروز چهارشنبه، اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه اسرائیل به دلیل «بمباران بی‌رویه» نوار غزه در حال از دست دادن حمایت خود در جنگ علیه حماس است، تکرار کرد.

پیشتر«واشینگتن پست» به نقل از جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، نوشته بود که انتقاد بایدن از اسرائیل در جریان یک مهمانی جمع آوری کمک های مالی در واشینگتن «واقعیت افکار عمومی جهانی را منعکس می‌کند.»

کربی در ادامه گفت که حمایت آمریکا از اسرائیل کاهش نیافته است و افزود که ما نگرانی‌هایی نسبت به عملیات نظامی اسرائیل در غزه داشتیم و تل‌آویو را در جریان این نگرانی‌ها قرار دادیم.

حملات هوایی ارتش اسرائیل به غزه که با عملیات زمینی همراه بود، منجر به تخریب بخش بزرگی از نوار غزه، وخامت شرایط انسانی، کشته‌شدن بیش از 18هزار و 500 نفر و آواره شدن بیش از 1.5 میلیون فلسطینی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید