توافق ژاپن، بریتانیا و ایتالیا برای توسعه یک جنگنده‌ پیشرفته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال تلاش توکیو، لندن و رم برای تقویت همکاری‌های مشترک خود با هدف مقابله با تهدیدات روزافزون چین، روسیه و کره شمالی، وزرای دفاع ژاپن، بریتانیا و ایتالیا، پنج‌شنبه 23 آذر بر ایجاد یک برنامه هوایی رزمی برای توسعه یک هواپیمای جنگنده پیشرفته و مدرن توافق کردند.

این سه کشور سال گذشته توافق کرده بودند که طرح‌های فردی پیشین خود مانند استفاده از هواپیمای «میتسوبیشی FX ژاپنی» به عنوان جایگزین هواپیمای آمریکایی-بریتانیایی F2 را اجرا کنند تا این هواپیمای جنگنده جدید را تولید و در سال 2035 به بهره برداری برسانند.

ژاپن که سعی دارد سریعا ارتشی قدرتمند تشکیل دهد و توانایی بیشتری برای مقابله با تجاوزات روزافزون چین داشته باشد و به بریتانیا اجازه حضور بیشتر در منطقه هند و اقیانوس آرام را بدهد.

مینورو کیهارا، وزیر دفاع ژاپن در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با گرانت شاپس و گیدو کروستو، همتایان بریتانیایی و ایتالیایی خود گفت در حالی که ژاپن با تهدید روزافزونی مواجه است، مشارکت در ساخت یک هواپیمای جنگنده با کارایی بالا برای تضمین برتری هوایی و ایجاد بازدارندگی موثر ضروری است.

با بیان اینکه امروز هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند از خود دفاع کند، افزود که تامین فناوری و سرمایه لازم برای توسعه یک هواپیمای جنگنده پیشرفته ممکن است مخاطره بزرگی را به دنبال داشته باشد و این برنامه سه جانبه مشترک را «برنامه‌ای تاریخی» خواند که سه کشور را به همکاری با یکدیگر برای ساخت هواپیمای جنگنده جدید و کاهش خطرات قادر می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید