بایدن بسته کمک 200 میلیون دلاری به اوکراین اختصاص داد

جمهوری‌خواهان محافظه‌کار در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر نیستند کمک پیشنهادی 110 میلیارد دلاری بایدن برای اوکراین را تصویب کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، که به منظور تشویق کنگره ایالات متحده برای ادامه حمایت از کشورش در نبرد دفاعی با روسیه به واشینگتن آمده است، اعلام کرد بسته‌ای کمکی به ارزش 200 میلیون دلار به اوکراین اختصاص داده است.

به گزارش «فاکس نیوز»، بایدن در جریان دیدار رهبران دو کشور در کاخ سفید که روز سه‌شنبه برگزار شد، به خبرنگاران گفت: «من به تازگی فرمان برداشت 200 میلیون دلار از بودجه وزارت دفاع برای اوکراین را امضا کردم.»

این بسته کمک‌های نظامی شامل مهمات سیستم پدافند هوایی پیشرفته «هیمارس»، موشک‌های ضدتشعشع سریع، سیستم‌های ضد‌زره، گلوله‌های توپخانه، موشک، مهمات تخریبی، 4 میلیون گلوله سلاح‌های کوچک، ژنراتورها و سایر تجهیزات و قطعات یدکی خواهد بود.

با احتساب آخرین بسته کمکی، واشینگتن اکنون به ارزش حدود 4.4 میلیارد دلار اجازه اعطای کمک‌های نظامی به اوکراین از انبارهای وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» را دارد، و پس از آن بودجه برای کمک به اوکراین به پایان می‌رسد.

به گفته فاکس نیوز، سفر زلنسکی به واشینگتن در موقعیتی خطیر صورت گرفته است. جمهوری‌خواهان محافظه‌کار در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر نیستند کمک پیشنهادی 110 میلیارد دلاری بایدن برای اوکراین را تصویب کنند.

جمهوری‌خواهان اصرار دارند بسته کمکی برای اوکراین را به مساله مهاجرت و کشیدن دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک گره بزنند، که به دلیل مخالفت دموکرات‌ها با این مساله تاکنون به جایی نرسیده است.

زلنسکی سه‌شنبه به طور خصوصی با قانون‌گذاران آمریکایی از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا، میچ مکانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنا، و مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه جدید مجلس نمایندگان دیدار کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد الان زمان مناسبی برای سفر زلنسکی به واشینگتن است، چرا که بایدن قصد دارد قانونگذاران را برای تصویب بسته کمکی قبل از تعطیلات پایان سال تحت فشار قرار دهد.

یک سخنگوی ارشد کاخ سفید نیز گفت که ایالات متحده نباید بگذارد کمک‌ به اوکراین قطع شود، به‌ویژه اکنون که جنگ اسرائیل و حماس در مرکز توجه قرار گرفته است، و پرزیدنت بایدن مایل است با جمهوری‌خواهان سازش کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید